Button: Keď bude McLaren konkurencieschopný, Alonso sa určite vráti

19. augusta 2018, 12:48 | Pavel Fabry | Komentáre
Ilustrační fotografie - Button: Keď bude McLaren konkurencieschopný, Alonso sa určite vráti
Španielov niekdajší tímový kolega je presvedčený, že Alonso neblafuje, keď hovorí, že odchod z Formuly 1 nemusí byť definitívny a dvere sú stále otvorené. Brit je presvedčený, že ponuku sedieť v konkurencieschopnom aute by rozhodne neodmietol.

Fernando Alonso neblafuje, keď hovorí, že z Formuly 1 možno neodchádza definitívne, ale necháva si vrátka pootvorené. Ak dostane ponuku pretekať v konkurencieschopnom aute, rozhodne sa vráti. Taký je názor jeho niekdajšieho tímového kolegu Jensona Buttona. Pri oznamovaní svojho odchodu pre rok 2019 Španiel o McLarene povedal. "Viem, že budú v budúcnosti silnejšie a to by mohol byť správny moment, aby som sa do šampionátu vrátil." Sám Button podobným spôsobom opustil Formulu 1 na konci ročníka 2016. Vrátil sa jednorazovo na Veľkú cenu Monaka 2017, kde zaskakoval práve za Alonsa, ktorý si odskočil na preteky 500 míľ Indianapolis. Ku skutočnému návratu už ale v jeho prípade nedošlo. "Vždy záleží na tom konkrétnom človeku, keď sa rozhodne opustiť Formulu 1," povedal Button. "On urobil to isté, čo som sa rozhodol urobiť ja, odísť, ale nechať otvorené, či sa po roku nevráti späť. Myslím, že je to správna voľba." "A ak bude McLaren rýchly a začne vyhrávať preteky, vráti sa do Formuly 1, rozhodne. Každý pretekár na svete by rád sedel vo víťaznom aute vo Formule 1. Človek odíde, myslím si, pretože ho prestane baviť všetko to cestovanie a stres a keď nemáte výsledky, nemáte žiaden dôvod zostávať. Ak je auto rýchle, som si istý, že bude chcieť v roku 2020 naskočiť späť."  pic.twitter.com/PNr2ilzqRT— The Voice of F1 (@F1Voice)

McLaren potvrdil Carlosa Sainza

16. augusta 2018, 15:07 | Dominik Obložinský | Komentáre
Ilustrační fotografie - McLaren potvrdil Carlosa Sainza
McLaren Racing dnes potvrdil, že Carlos Sainz bude pretekať pre tím od sezóny 2019. 23-ročný Carlos zo Španielska podpísal s tímom zmluvu na viac sezón a zároveň nahradil odchádzajúceho Fernanda Alonsa.

Carlos vstúpi do piatej sezóny ako pilot McLarenu. V súčasnosti si drží 11. miesto v hodnotení majstrovstiev so solídnymi 30 bodmi. Svoju kariéru naštartoval úspechmi vo Formule Renault 2.0 NEC a Formule Eurocup Renault 2.0 v roku 2011. V F1 debutoval ako pilot tímu Toro Rosso v roku 2015.
Zak Brown, generálny riaditeľ spoločnosti McLaren Racing:
"Sme neuveriteľne nadšení, že môžeme medzi seba prijať Carlosa. Už dlhší čas sme ho pozorovali a hodnotili jeho výkony veľmi vysoko v porovnaní s mladou generáciou talentov, ktorí sa objavili vo Formule 1."
"Carlos so sebou prináša perfektnú zmes mladosti a skúseností. Hoci má len 23 rokov, začne s nami svoju piatu sezónu v športe a prinesie so sebou obrovské množstvo pretekárskych skúseností vo Formule 1, tak ako aj s naším partnerom Renaultom."
"Nie je žiadnym tajomstvom, že Carlos je obdivovateľom Fernanda a je vhodné, aby nahradil miesto Španiela s legendárnym menom v motošporte. Myslíme si, že bude pre McLaren skvelou príležitosťou a sme naozaj nadšení, že sa k nám pridá už v budúcej a ďalších sezónach potom. " Carlos Sainz povedal:
"Teší ma, že môžem konečne potvrdiť, že budem pilotom McLarenu v sezóne 2019. Je to niečo, na čo som čakal dlhší čas a som veľmi nadšený touto ďalšou kapitolou mojej kariéry."
"Som fanúšikom McLarenu tak dlho, ako si len pamätám. Má skvelé meno v športe s neuveriteľným dedičstvom a zoznamom pilotov, ktorí pretekali za McLaren v pr

IndyCar podporuje vstup McLarenu v roku 2019

15. augusta 2018, 13:57 | Dominik Obložinský | Komentáre
Ilustrační fotografie - IndyCar podporuje vstup McLarenu v roku 2019
McLaren pokračuje v pláne vstúpiť do série IndyCar s Fernandom Alonsom v roku 2019, tvrdí šéf série Mark Miles.

Alonso v utorok oznámil, že v roku 2019 nebude súťažiť v F1, ale už teraz sa nevylučuje jeho prípadný návrat. Po dvojitom víťazstve v Monaku a získanom víťazstve v Le Mans tento rok potrebuje Alonso už len úspech v Indy 500 a môže si zaistiť slávnu Triple Crown.

O spojení Alonsa a IndyCar sa diskutuje už od jeho účasti v Indy 500 v roku 2017, v ktorej musel pre poruchu ukončiť predčasne pretek 21 kôl pred koncom, pričom sa držal na vedúcich pozíciach.

McLaren zatiaľ odmietol potvrdiť, či vyvrátiť správy o jeho účinkovaní v sérii v blízkej budúcnosti.
Mark Miles, výkonný riaditeľ materskej organizácie IndyCar, spoločnosti Hulman & Company, potvrdil pre Motorsport.com, že vstup McLarenu je v priebehu rokovaní.

"Dnešné oznámenie určite vyvolalo vlnu vzrušenia medzi fanúšikmi série IndyCar, ktorí dúfajú, že Alonso bude súťažiť v celom šampionáte v roku 2019," povedal Miles. "McLaren pracuje na zavedení všetkých potrebných opatrení a my podporujeme ich úsilie."
"Neočakávam však, že to bude vyriešené skôr ako ku sklonku tohto roka."


30 rokov od smrti Enza Ferrariho: Za jeho éry sa stávali sny skutočnosťou

14. augusta 2018, 23:07 | Barbora Goldmannová | Komentáre
Ilustrační fotografie - 30 rokov od smrti Enza Ferrariho: Za jeho éry sa stávali sny skutočnosťou
Dnes je to presne 30 rokov, čo zomrela talianska legenda Enzo Ferrari, ktorý založil ako úspešný tím Scuderia Ferrari, tak aj automobilku Ferrari.

Písal sa 14. august 1988, kedy zasiahla motoristický svet veľmi smutná správa, keď 90 ročný Talian zomrel. Za sebou zanechal prosperujúcu automobilovú značku, ktorá dodnes žne úspechy. Bol géniom, ktorý dokázal svoje veľmi ambiciózne sny pretaviť na skutočnosť. Jeho syn Piero priznal, že ešte dnes ho správy o otcovej smrti hlboko zasahujú. "Ako chcem zostať v spomienkach? Radšej by som mlčal," uviedol raz veľký Enzo ohľadom svojich narodenín. Enzo zomrel deň pred "ferragosto", talianskym štátnym sviatkom. To však v žiadnom prípade Enzovi nebránilo, aby na ten deň naplánoval testy, ako prezradil Piero: "Môj otec by sa v hrobe otáčal. Nenávidel "ferragosto". A tešil sa ako malé dieťa, keď mohol stanoviť termín testov vo Fiorane na 15. augusta." Pre Ferrari bol august a september 1988 veľmi emotívny, pretože pár týždňov po smrti zakladateľa Ferrari získali na Monze Gerhard Berger a Michele Alboreto nečakané dvojité víťazstvo. Vtedy totiž dominoval McLaren-Honda rovnakým spôsobom, ako tomu bolo v rokoch 2014-2016 s Mercedesom. 14. augusta 2018   "Ešte po toľkých rokoch ma správy z otcovej smrti hlboko zasahujú. Je fajn vedieť, že bol toľkými ľuďmi nepretržite milovaný a rešpektovaný. Spomienky na neho ochraňujem ako poklad. Nie je jednoduché s verejnosťou zdieľať niečo, ako je smrť vášho vlastn&e

Alonso končí v F1

14. augusta 2018, 17:39 | Anton Krajčoviech | Komentáre
Ilustrační fotografie - Alonso končí v F1
McLaren dnes potvrdil, že Fernando Alonso nebude v roku 2019 pretekať vo Formule 1.

Alonso absolvoval v F1 sedemnásť sezón, počas svojej kariéry získal dva tituly, 32 víťazstiev, 22 pole position a 97 pódiových umiestnení. V boji o titul porazil Kimiho Räikkonena či Michaela Schumachera, v ďalších bojoch bol neúspešný dvakrát proti Vettelovi a raz proti Räikkonenovi. Pôsobil v štyroch tímoch, Minardi, Renault, McLaren a Ferrari. Už v Minardi bol Briatoreho chránencom a jeho prestup do Renaultu bol otázkou času. Vyhrať preteky dokázal vo svojej prvej sezóne s Francúzmi, VC Maďarska 2003. Tretí rok s Renaultom bol už majstrovský, tak isto štvrtý. Po svojom druhom titule a štvrtej sezóne spravil Alonso Briatoremu to isté, čo kedysi Schumacher, odišiel. Ron Dennis sľúbil Alonsovi hory-doly, rovnako, ako svojmu dlhoročnému chránencovi Hamiltonovi. Nastal problém. Vzťah Hamiltona a Alonsa bol na ostrý noža, ich vzájomná tvrdá rivalita možno umožnila získať Räikkonenovi jeho jediný titul. Dvojnásobný majster sveta po roku v McLarene zaspätkoval a vrátil sa späť do Renaultu, ten však nebol tým tímom, z ktorého odchádzal. Druhé pôsobenie v Renaulte si pamätáme najmä vďaka Singapuru 2008 – Crashgate. Potom prišlo obdobie s Ferrari a dva neúspešné boje o titul, z ktorých vyšiel oba razy víťazne Vettel na Red Bulle. Piaty rok vo Ferrari Alonsovi došla trpezlivosť, pohádal sa s celým tímom a išiel budovať silný McLaren s Hondou. Tam ale frustrácia narástla, za 4 sezóny si navyše Alonso získal reput&

Špekulácia: Stroll vo Force Indii už v Belgicku, Ocon do Williamsu?

14. augusta 2018, 11:33 | Barbora Goldmannová | Komentáre
Ilustrační fotografie - Špekulácia: Stroll vo Force Indii už v Belgicku, Ocon do Williamsu?
Najnovšie špekulácie spájajú kanadského pretekára s miestom vo Force Indii počnúc prvými pretekmi po letnej prestávke, Veľkou cenou Belgicka. Mal by nahradiť Estebana Ocona.

Minulý týždeň bolo potvrdené, že kanadský miliardár Lawrence Stroll odkúpil Force Indiu. Preto je logicky skloňované s miestom v indickej stajni meno jeho syna Lanca. Sedačku pre budúci rok má takmer istú. Avšak najnovšie špekulácie, s ktorými prišiel britský motorsport.com, hovorí o ešte skoršom prestupe. Jednalo by sa totiž už o nasledujúce preteky na okruhu Spa-Francorchamps. Devätnásťročný pretekár Williamsu by sa stal novým tímovým kolegom Sergia Péreza, pričom by Ocon prišiel o miesto. Voľné miesto vedľa Sergeja Sirotkina by mohol zaplniť navrátilec a obľúbenec publika, Robert Kubica.Túto špekuláciu podporil dokonca aj majster sveta z roku 1997 Jacques Villeneuve, podľa ktorého by malo rozhodnutie padnúť v najbližších dňoch. Tiež by to bolo rozumným krokom, pretože by mal dosť času na to, aby sa zabýval v tíme. Podobný názor sa objavil aj v belgickom denníku La Derniere Heures, ktorý tvrdí, že sa v ich domácej cene sa Stroll objaví v ružovom overale a bude sa tak môcť zapojiť do vývoja vozu pre budúcu sezónu. Zbaviť sa Péreza by bolo pre Force Indiu nevhodné, pretože on patrí tiež medzi tých, ktorí stajňu zachránili. Mimo to tiež potrebujú mať po boku Strolla niekoho skúseného, čo rodák z Guadalajary bezpochyby je. Ten bol však spájaný s Haasom, ale ani jedna zo strán zvesti nepotvrdila. A čo bude s Oconom? Zatiaľ sa zdá, že ten na týchto zmenách prerobí najviac. Pretože pre zotrvanie v F1 sa pre neho javia ako akési zác

Slovná prestrelka bývalých tímových kolegov: Ako Massa (ne)pomáhal Strollovi

13. augusta 2018, 10:29 | Aleš Mrázek | Komentáre
Ilustrační fotografie - Slovná prestrelka bývalých tímových kolegov: Ako Massa (ne)pomáhal Strollovi
Lance Stroll nedávno vyhlásil o svojom bývalom tímovom kolegovi z Williamsu, že od neho počas spoločného pôsobenia pri tíme nedostával vôbec žiadne rady. Felipe Massa na vyjadrenie bývalého kolegu teraz zareagoval a má na celú vec úplne odlišný názor.

Po náhlom odchode Valtteriho Bottasa do Mercedesu, ktorý mal tak trochu na svedomí predovšetkým majster sveta sezóny 2016 Nico Rosberg, ktorý sa len pár dní po zisku majstrovského titulu rozhodol aj napriek platnej zmluve v Mercedese ukončiť kariéru, prehovoril Williams Felipeho Massu k predĺženiu kariéry v F1 ešte o jednu sezónu. Brazílčan mal byť mentorom Lancovi Strollovi a pomáhať mu v jeho začiatkoch. Stroll však podľa svojich slov príliš podpory od skúseného Massu nedostal. ODPORÚČAME: Lawrence Stroll odkúpil Force Indiu. "Nemyslím si, že som sa od neho v minulom roku dočkal nejakých rád. Bol to pre mňa tímový kolega ako každý iný a mal plné ruky práce s tým, aby sám išiel čo najrýchlejšie. Ja som sa tiež snažil ísť čo najrýchlejšie dokážem. Nič viac v tom nebolo. Neviem, prečo si ľudia myslia, že mi robil kouča alebo mentora," povedal pred časom Stroll pre Autosport. Massa sa najprv rozhodol vyjadrenie Strolla nekomentovať, ale s odstupom času sa pre Autosport tiež rozhovoril na túto tému. "So všetkou pokorou, urobil som pre neho veľa. Do Formuly 1 prišiel s veľkými ťažkosťami byť rýchly. V osemnástich rokoch pre neho bolo ťažké správne pochopiť monopost F1 a naučiť sa, ako pracujú pneumatiky," povedal Massa. "Trávil som s ním veľa času a veľa sme spolu hovorili. Snažil som sa mu pomáhať aj v takých veciach, s ktorými piloti druhým jazdcom zvyčajne nepomáhajú. Ani Michael Schumacher toho pre mňa vo Ferrari nerob

Ricciardov prestup zvýšil Hartleyho šance na zotrvanie

11. augusta 2018, 17:24 | Anton Krajčoviech | Komentáre
Ilustrační fotografie - Ricciardov prestup zvýšil Hartleyho šance na zotrvanie
Brendon Hartley je dlhodobo na chvoste štartového poľa a hovorilo sa, že by ho tím možno vymenil už v priebehu sezóny. Nečakaný prestup Daniela Ricciarda však zvýšil jeho šance na zotrvanie.

Letná prestávka priniesla nečakanú šancu pre Brendona Hartleyho, prestupom Daniela Ricciarda do Renaultu sa zvýšili jeho šance na to, že ostane v F1. Novozélanďan získal behom 16 pretekov 2 body, jeho tímový kolega 26. Pre porovnanie, keď sa Daniil Kvyat vrátil do Toro Rosso, získal ako tímový kolega Sainza 8 bodov, Španiel 91. Spôsob, akým Gasly deklasuje Hartleyho je teda ešte o niečo značnejší než v prípade Sainz-Kvyat. Karta sa ale obrátila, pretože Red Bull vo svojich radoch momentálne nemá nikoho, kým by Hartleyho dokázal nahradiť. Rakúsky tím dopĺňa svoje stajne výlučne jazdcami zo svojej akadémie, Toro Rosso, jednoducho, jazdcami, ktorých si vychoval. Ricciarda môže nahradiť Sainzom alebo Gaslym, Sean Gelael ale vo Formule 2 oslňujúce výsledky nepredvádza a nejako extra nezažiaril ani počas minuloročných voľných tréningov.
« 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 »