Prídavné krídelká na zavesení kolies alebo vychytávky Sauberu

31. marca 2018, 14:04 | Anton Krajčoviech
Ilustrační fotografie - Prídavné krídelká na zavesení kolies alebo vychytávky Sauberu

Sauber prišiel tento rok s vylepšeniami na svojom C37 a v Austrálii predviedol pomerne dobrý výkon napriek tomu, že nezískal žiadne body.

Charles Leclerc v Austrálii zdolal Lanca Strolla na Williamse aj Brandona Hartleyho. Podarilo sa mu niečo, o čom mohol Sauber väčšinu minulého roku len snívať. Svoje minulú sezónu urobil starý motor Ferrari ale švajčiarsky tím sa vybral v roku 2018, čo sa aerodynamiky týka, tak trochu vlastnou cestou.

Jednou z nových aerodynamických vychytávok na C37 sú krídelká na zavesení kolies. Niečo podobné minulý rok aplikovali Mercedes a Toro Rosso, tieto krídelká pomáhajú prúdeniu vzduchu po bokoch auta a zaň.

Sauber myšlienku krídelok na “zavesení kolies” povýšil na ďalšiu úroveň, keď umiestnil krídelká vertikálne. Okrem toho, že pomáhajú prúdeniu vzduchu, stlmujú turbulencie vyvolané kolesami. V roku 2016 používalo Toro Rosso niečo podobné, krídelká však smerovali nadol.

Krídelká spadajú do šedej zóny pravidiel, majú bližšie k brzdovému kanálu ako k aerodynamickému prvku zavesení kolies.

 

Sauber sa tiež vyhral s krytom motora a v tejto oblasti si ide svojou vlastnou cestou. Namiesto adaptácie nízkeho, zmršteného krytu Sauber vytvoril prívody nad a pod vrcholom krytu.


Sauber C37 cooling inlets

Ďalší články

Komentáre

Pridať komentár
:D :P ;) :) 8) :O :I :Q ::ANO ::NE ::NO ::LOL
Komentár:
Meno:
Aký je rok:

Žádné příspěvky nenalezeny.