FIA povolila spätné zrkadlá na halo

25. apríla 2018, 13:39 | Anton Krajčoviech
Ilustrační fotografie - FIA povolila spätné zrkadlá na halo

Spätné zrkadlá sa stali tohtoročnou témou po tom, čo sa jazdci začali zmieňovať, že je ťažšie niečo v nich vidieť pri súčasnom umiestnení zadného krídla. Tímy môžu teraz zvážiť upevnenie zrkadiel na halo.

Po menšom zisťovaní v tejto oblasti, technický riaditeľ FIA pre single-seater Nikolas Tombazis vyjasnil pozíciu vedenia a dal zelenú tímom na túto akciu.

Budú ale musieť spĺňať všetky regulácie vzťahujúce sa na spätná zrkadlá, vrátane tých, ktoré špecifikujú teoretický priestor v ktorom môžu byť umiestnené, ich minimálnu rozmery, 15x5 cm, a prejsť testom, v ktorom musí jazdec cez zrkadlo prečítať písmeno alebo číslo umiestnené za autom.

Zrkadlá budú musieť byť aj v súlade s novým pravidlom o pokrytí všetkých častí, ktoré sú od konštrukcie halo vzdialené menej ako 20 mm.

FIA bude dbať aj na to, aby spätné zrkadlá na novom mieste neznemožnili jazdcom výhľad. “Očakávame, že budete schopní uspokojiť nás, že inštalácia je dostatočne pevná, aby zaistila, že sa zrkadlá príliš nebudú hýbať, čo by mohlo limitovať viditeľnosť jazdcov,” odkazuje FIA tímom.

 Zrkadlá ďalej nemôžu byť namontované zároveň na Halo a zároveň na šasi. “Nebudeme akceptovať dvojito namontované zrkadlá. To by mohlo spôsobiť ťažkosti záchrannému tímu pri odstraňovaní halo pri nehode.“

Zrkadlá na halo sú potenciálnym miestom pre umiestnenie kamery, FIA má však výhrady. „Nebudeme akceptovať káble alebo konektory idúce cez halo a to ani v prípade, že tím bude požiadaný, aby na zrkadlá umiestnil kamery, tím sa bude v tom prípad musieť uchýliť k inštalácii zrkadla na šasi alebo inštalácii kamery na inú časť monopostu.“


Ferrari SF71-H Conceptual Halo mirror mounting detail

Ďalší články

Komentáre

Pridať komentár
:D :P ;) :) 8) :O :I :Q ::ANO ::NE ::NO ::LOL
Komentár:
Meno:
Aký je rok:

Žádné příspěvky nenalezeny.