ePrix Paríža: Vergne triumfuje doma

29. apríla 2018, 13:31 | Rastislav Macko
Ilustrační fotografie - ePrix Paríža: Vergne triumfuje doma

Spôsobom štart-cieľ vyhral v Paríži domáci jazdec, Jean Eric Vergne. Za ním po napínavej bitke prišiel do cieľa druhý Lucas di Grassi a tretí Sam Bird len s tromi kolesami.

Kvalifikácia

Kvalifikácia tentokrát nebola rozlosovaná. Kvalifikačné skupiny boli určené priebežným poradím v šampionáte. Suverénnym spôsobom kvalifikáciu vyhral Jean Eric Vergne. Jeho najväčší rival, Sam Bird, sa na štarte postavil zaňho. Tretím najrýchlejším bol Vergnov kolega, André Lotterer.

Najlepší kvalifikačný výsledok si zapísal Maro Engel, keď sa dokázal dostať do Super Pole a získať štvrté miesto na štarte. Posledný v Super Pole skončil Antonio Felix da Costa, ktorý chyboval v tretej zákrute.

Vergne a Lopez dostali pokuty za prekročenie rýchlosti v pit lane počas kvalifikácie.

Mitch Evans a Edoardo Mortara dostali tresty 10 a 3 miesta na štarte. Evans menil pred pretekmi prevodovku a Mortara v druhom tréningu nespomalil počas červených vlajok.

Preteky

Víťaz pretekov, Jean Eric Vergne, si po štarte udržal svoju pozíciu pred Samom Birdom. Birda na moment predbehol André Lotterer, ale Bird ho mierne vytlačil a potvrdil tak svoje dočasné druhé miesto.

Trojica sa rýchlo dostala z dosahu zvyšku poľa a začala si budovať náskok. Zvyšok poľa viedol Maro Engel až po zastávku v boxoch.

Počas zastávky v boxoch bol Vergne rýchlejší. Jeho dvaja prenasledovatelia sa v boxoch takmer zrazili, no poradie na prvých troch miestach sa nezmenilo.

Lotterer sa zdal byť po zastávke v boxoch rýchlejší a v 35. kole sa pred Brita dostal.

Zastávka v boxoch zahrala do kariet di Grassimu. Brazílčan ostal na trati o dve kolá dlhšie než Maro Engel a vďaka tomu ho v boxoch predbehol. Začal si tak pomaly odkrojovať z náskoku vedúceho tria.

Počas toho sa vedúce trio rozdelilo, Vergne si vybudoval náskok 4 sekúnd na zvyšných dvoch rivalov.

Di Grassi sa dostal nadostrel Birdovi a Lottererovi. Fialový Virgin predbehol bez väčších problémov, nasledoval Lottererov Techeetah.

Súboj o druhé miesto sa roztiahol na niekoľko kôl, počas ktorých to bola obrovská dráma. Nakoniec, však, Lottererovi došla energia v poslednom kole a nedokázal vzdorovať ani ďalším autám.

O pár momentov neskôr, keď sa Lotterer viezol bez energie, doň narazil zozadu Sam Bird. Brit tak došiel do cieľa len s tromi kolesami na treťom mieste.

Lotterera dokázal predbehnúť aj Maro Engel a Sebastien Buemi.

Za tento incident stratí Lotterer v berlínskej ePrix 10 miest na štarte.

Siedmy dokončil Daniel Abt. Nemec sa držal pred Buemim dlhý čas, ale v závere mu, rovnako ako Lottererovi, došla energia a prepadol sa.

Za Abtom dokončil preteky na ôsmom mieste Felix Rosenqvist, ktorý sa počas pretekov trápil so svojim autom.

Posledné bodované miesta obsadil Oliver Turvey a Jose Maria Lopez.

Veľmi pekné preteky odjazdil Edoardo Mortara. Štartoval z 19. miesta, ale v záverečných fázach dokázal bojovať o body, avšak aj jeho zradila batéria.

V úvodnom kole v zadnej časti poľa došlo k havárii troch jazdcov, Prosta, Piqueta a Blomqvista. Dvaja neskôr menovaní preteky nedokončili. K nim sa pripojil aj da Costa.

 

Ďalší články

Komentáre

Pridať komentár
:D :P ;) :) 8) :O :I :Q ::ANO ::NE ::NO ::LOL
Komentár:
Meno:
Aký je rok:

Žádné příspěvky nenalezeny.