Udalosti pred berlínskou ePrix

18. května 2018, 20:23 | Rastislav Macko
Ilustrační fotografie - Udalosti pred berlínskou ePrix

Počas týždňa pred ePrix Berlína sa toho vo svete Formuly E stalo viac než dosť. Dočkáme sa nového tímu, známeho jazdca a novej ePrix.

Nový tím v poli

Formula E sa v posledných rokoch stala útočiskom niekoľkých automobiliek, vrátane Audi, Renaultu, Jaguaru, Mahindry a Citroenu, resp. DS. V piatej sezóne malo pôvodne účinkovať len 10 tímov vrátanie BMW a Nissanu, ktoré sa spoja s inými tímami.

To platilo donedávna, pretože Mercedes potvrdil svoj vstup do Formuly E už v piatej sezóne pod názvom svojej dcérskej spoločnosti HWA, ktorá aktuálne pôsobí v DTM.

Nový tím HWA bude v piatej sezóne odoberať pohonné jednotky od monackého tímu Venturi. Mercedes si takto chce prezrieť a začať pracovať na svojej pohonnej jednotke ešte pred vstupom do Formuly E.

Mercedes takto skombinuje znalosti spoločnosti HWA v Affalterbachu spolu s továrňami v Brixworthe a Brackley, kde budú pracovať na vlastnej pohonnej jednotke.

 

Massa vstupuje do Formuly E

Pri tíme Venturi ešte ostaneme. Keďže do Formuly E vstúpi v budúcej sezóne Mercedes, je pravdepodobné, že si svojich jazdcov od Venturi do svojho kádra vezme. To bolo aj súčasťou dohody medzi Mercedesom a Venturi. Či si vezmú oboch, alebo len jedného, nie je známe. Venturi sa rozhodlo konať a hľadať čo najlepšiu náhradu.

Felipe Massa už v minulosti prejavil o Formulu E záujem a zároveň aj testoval auto od Jaguaru, avšak britská stajňa má už vo svojom tíme plno. Napokon sa situácia zmenila a kontaktoval ho Gildo Pastor, šéf Venturi.

Massa podpísal zmluvu s Venturi na 3 roky a v priebehu nasledujúcich týždňov bude testovať budúcoročné auto.

„Som veľmi nadšený, že som mohol vstúpiť do Venturi a Formuly E, ktorá sa stala skvelou súťažou v takom krátkom čase. Už pár rokov som mal jasno vo svojich záujmoch jazdiť v tejto inovatívnej, napredujúcej súťaži, ktorá rastie exponenciálne. Rovnako tak sa mi páči formát pretekov, mestské okruhy a kontakt s fanúšikmi. Už sa neviem dočkať testovania na konci mesiaca,“ povedal Massa.

 

Formulu E privíta Rijád

V budúcom roku sa budeme môcť tešiť na úvodnú ePrix v saudskoarabskom Rijáde. Je to zároveň prvý okruh Formuly E na blízkom východe a taktiež prvý okruh, na ktorom bude pretekať nová generácia áut.

Presný dátum pretekov ešte nie je známy, kalendár ešte stále očakáva potvrdenie od Svetovej Rady Motoršportu.

Šéf Formuly E, Alejandro Agag, povedal: „Rijád, ako dejisko prvý pretekov novej sezóny, je skvelým miestom na započatie novej fázy Formuly E. Myslíme si, že Saudská Arábia je ideálna lokalita na úvod najnovšej kapitoly elektrických pretekov.“

V Rijáde sa nedávno konalo podujatie Race of Champions, ktoré vyhral David Coulthard.

„Saudská Arábia sa pozerá do budúcnosti a Formula E je motoršportom budúcnosti a zároveň ponúka možnosť pretekania na svetovej úrovni priamo v uliciach nášho hlavného mesta,“ povedal princ Abdulaziz, viceprezident saudskoarabského všeobecného športového úradu.

Ďalší články

Komentáre

Pridať komentár
:D :P ;) :) 8) :O :I :Q ::ANO ::NE ::NO ::LOL
Komentár:
Meno:
Aký je rok:

Žádné příspěvky nenalezeny.