Formula E sa vracia do Číny

3. júla 2018, 14:39 | Rastislav Macko
Ilustrační fotografie - Formula E sa vracia do Číny

Elektrická séria, Formula E, sa po dvoch sezónach a štyroch rokoch vráti do Číny. Ulice Pekingu tentokrát vystriedajú ulice mesta Sanya.

Niektorí si pamätajú kde sa jazdili prvé preteky Formuly E. Bolo to v Pekingu v Číne v septembri 2014. Na tieto preteky ešte pomerne nedávno upozornil Lewis Hamilton, ktorý sa v decembri 2017 na twitteri strachoval, či sa Heidfeldovi nič nestalo.

Preteky v Pekingu zaznamenali značný úspech aj pre divákov a vrátili sa tam ešte o rok neskôr. Odvtedy sa Čína v kalendári neobjavila a ako úvodné podujatie sezóny ju vystriedal susediaci Hong Kong.

V piatej sezóne príde akýsi nový začiatok Formuly E. Rozšíri sa štartový rošt, príde Nissan, Mercedes a BMW, uvidíme auto novej generácie, nový formát pretekov aj kvalifikácie a Čína chce byť opäť pri tom, avšak už si nemôže dovoliť uzavrieť ulice jednej z najväčších svetových metropol. Preto sa preteky presunú do mesta Sanya.

Tropické pobrežie Juhočínskeho mora tak zažije 22 jazdcov v 11 tímoch, ktorí sa budú biť o víťazstvo pri zálive Haitang. Budú to šieste preteky sezóny a budú nasledovať 2 týždne po pretekoch v Hong Kongu, 23. marca 2019.

Mesto Sanya sa nachádza v na samom juhu provincie Hainan na rovnomennom ostrove. Na rozlohe takmer 2000 km2 žije okolo 700 tisíc obyvateľov. Mestu sa taktiež hovorí aj Florida Číny, pretože v zime tam chodí na dovolenku veľké množstvo čínskych seniorov.

„Návrat Formuly E do Číny je významným krokom pre túto sériu a čínsky trh je jedným z najdôležitejších pre rozvoj svetových elektromobilov,“ povedal Alejandro Agag. „Sanya je priam ideálnym miestom pre Formulu E, nielen kvôli krásnemu výhľadu na Juhočínske more, ale aj vďaka miestnej podpore elektromobilov, vďaka ktorej má mesto Sanya najčistejší vzduch v Číne.“

Ďalší články

Komentáre

Pridať komentár
:D :P ;) :) 8) :O :I :Q ::ANO ::NE ::NO ::LOL
Komentár:
Meno:
Aký je rok:

Žádné příspěvky nenalezeny.