Vandoorne cíti, že sa veci opäť vrátili do normálu

2. augusta 2018, 14:01 | Dominik Obložinský

Napriek tomu, že Stoffel Vandoorne skončil predčasne v pretekoch pre poruchu prevodovky, Veľkú cenu Maďarska berie pozitívne, pretože jazda na monoposte sa vrátila do starých koľají. Posledné týždne boli pre belgického pretekára sklamaním, ktoré vyústilo až do výmeny šasi.

Aj keď sa McLarenu nepodarilo nájsť problém so starým šasi, Vandoorne trval na tom, že niečo nebolo v poriadku už od prvého momentu v Silvestrone.

Zmena sa ihneď prejavila a Vandoornov McLaren bol schopný sa držať na bodoch až do momentu poruchy prevodovky.

„Tento víkend bol dobrým znamením, že všetko sa vrátilo do normálu“ potvrdil pretekár.

„Z osobného hľadiska to bol dobrý pocit. Tempo bolo späť.“

„Bolo sklamaním skončiť pretek takýmto spôsobom. Mali sme výborný štart. Držali sme sa síce na vyšších pozíciach ako sme chceli, ale mali sme výborné prvé kolo a dostali sme sa na body.“

„Mali sme výborný manažment pneumatík a tempo. Podarilo sa nám spraviť overcut a obehnúť mnoho aut počas fázy pitstopov. Výborná stratégia pre tím.“

„Osobne môžem byť šťastný je len škoda, že sme nedokázali bodovať s oboma autami. Zamrzí skončiť pretek bez bodov.“

Táto pozitívna zmena môže byť impulz pre Vandoorna, ktorého budúcnosť v ďalšej sezóne ešte nie je potvrdená. Neoficálne informácie naznačujú prechod Sainza do McLarenu, zároveň nad Alonsovou budúcnosťou v McLarene tiež visia otázniky. Situácia sa zrejme vyjasní až po začatí prestupového kolotoča, ktorý môže odštartovať Pérez.

Ďalší články

Komentáre

Pridať komentár
:D :P ;) :) 8) :O :I :Q ::ANO ::NE ::NO ::LOL
Komentár:
Meno:
Aký je rok:

Žádné příspěvky nenalezeny.