Niki Lauda po transplantácii pľúc vo veľmi kritickom stave

3. augusta 2018, 11:17 | Barbora Goldmannová
Ilustrační fotografie - Niki Lauda po transplantácii pľúc vo veľmi kritickom stave

Trojnásobný majster sveta Formuly 1 z rokov 1975, 1977 a 1984 Niki Lauda podstúpil transplantáciu pľúc. Hoci operácia prebehla bez komplikácií, je vo veľmi kritickom stave.

Niekoľko týždňov sa špekulovalo, že Niki Lauda nie je úplne zdravý, a to z toho dôvodu, že nebol prítomný na pretekoch na Hockenheime a v Budapešti. Oficiálnou "ospravedlnenkou" bola choroba. Že nešlo o žiadnu bežnú chorobu, bolo vo štvrtok potvrdené.

S informáciou prišiel nemecký denník Die Welt odvolávajúci sa na rakúsku vysielaciu stanicu ORF. Rakúšan bol operovaný vo štvrtok večer vo fakultnej nemocnici vo Viedni. "Prosíme o pochopenie, že rodina nebude vydávať žiadne verejné vyjadrenia, aby sme nenarušili súkromie Laudovej rodiny," cituje Welt slová hovorkyne agentúry DPA Karin Fehlinger.

Transplantácia prebehla úspešne pod taktovkou vedúceho oddelenia hrudnej chirurgie Waltera Klepetka a Kondrada Hötzeneckera. Podľa informácií ORF je však 69-ročný rodák z Viedne vo veľmi kritickom stave.

K transplantácii pľúc mala údajne viesť chrípka, ktorú chytil na dovolenke na Ibize. Jej liečbu však podcenil, tvrdí rakúsky denník Österreich. Internetový portál oe24.et k tomu dodáva, že funkcia jeho pľúc bola od hororovej nehody na Nürburgringu z 1. apríla 1976, kedy sa nadýchal jedovatého plynu, obmedzená.

Lauda už v minulosti prekonal dve transplantácie obličiek, pričom raz bola darkyňou jeho žena Brigit.

Ďalší články

Komentáre

Pridať komentár
:D :P ;) :) 8) :O :I :Q ::ANO ::NE ::NO ::LOL
Komentár:
Meno:
Aký je rok:

Žádné příspěvky nenalezeny.