Haas má v pláne test vnuka bývalého majstra sveta F1

5. augusta 2018, 22:26 | Aleš Mrázek
Ilustrační fotografie - Haas má v pláne test vnuka bývalého majstra sveta F1

Haas chce s Pietrom Fittipaldim hovoriť o možnom teste Formuly 1 - rokovania boli po ťažkom zranení Fittipaldiho zatiaľ prerušené.

Pietro Fittipaldi by mohol dostať svoju šancu vo Formule 1 už v blízkej budúcnosti, pretože tím Haas by chcel spolupracovať práve s vnukom bývalého majstra sveta Emersona Fittipaldiho. Podľa serveru Motorsport-total.com tím už viedol úvodné rozhovory s brazílskym pretekárom predtým, než si v šestihodinovke v Spa-Francorchamps poranil nohy pri vážnej nehode a musel pre následky nehody prestať na čas pretekať.

Rozhovory boli zatiaľ prerušené, ale ako potvrdil sám šéf tímu Günther Steiner, "Budeme opäť pokračovať v rokovaní, aby sme zistili, čo si o tom myslí." Konkrétne sa jedná o možnosť s americkým tímom, ktorý doteraz nepotvrdil svojich jazdcov pre sezónu 2019.

Najprv sa Fittipaldi po úraze musí cítiť dobre v aute. Minulý víkend odjazdil v Ohiu prvé preteky IndyCar od nehody a sťažoval sa na bolesti nohy. Brazílčan však predpokladá, že to bude preteky od pretekov lepší.

                                                     Nehoda Pietra Fittipaldiho počas šestihodinovky v Spa 2018

Steiner s ním ani nehovoril, len čítal len správy z médií, "Uvidím ho teraz, keď som späť v Severnej Karolíne, a potom uvidíme, čo by sme mohli urobiť na konci roka."

Samotný Fittipaldi by mohol byť náhradným pilotom, ale rád by obsadil pretekársky kokpit a najlepšie vo Formule 1 alebo v sérii IndyCar. "Ak existuje možnosť, rozhodne by som to urobil, ale Formula E je tiež zaujímavá," uzavrel Fittipaldi.

Ďalší články

Komentáre

Pridať komentár
:D :P ;) :) 8) :O :I :Q ::ANO ::NE ::NO ::LOL
Komentár:
Meno:
Aký je rok:

Žádné příspěvky nenalezeny.