Prestupový kolotoč roztočil Ricciardo prestupom do Renaultu

7. augusta 2018, 10:41 | Dominik Obložinský

Austrálsky pretekár potvrdil prestup do Renaultu, kde bude tvoriť dvojicu s Hülkenbergom. Voľné miesto v Red Bulle ostáva zatiaľ nepotvrdené.

Ricciardo opúšťa po štyroch rokoch Red Bull, v ktorom dosiahol víťazstvo v siedmych pretekoch a stál na 29 pódiových umiestneniach. V aktuálnej sezóne si drží piate miesto v šampionáte s dvoma víťazstvami v Číne a Monaku.

"Bolo to jedno z mojich najťažších rozhodnutí v kariére, ale je to správny čas pre mňa prijať novú a čerstvú výzvu." Povedal 29 ročný Austrálčan.

"Pred Renaultom sa nachádza množstvo práce aby dokázal konkurovať tým najlepším, ale na mňa zapôsobil ich progres, ktorý sa im podarilo dosiahnuť len v dvoch rokoch."

Horner rešpektuje Ricciardove rozhodnutie a tím bude pokračovať v posudzovaní ďalších možností pre náhradu Ricciarda.

Ricciardo bol spájaný v priebehu sezóny s Mercedesom a Ferrari, ale skutočné stretnutia sa uskutočnili len s Renaultom a McLarenom. Prestup do továrenského tímu môže byť pre Ricciarda vítaný krok v cesta za titulom v horizonte najbližších rokov, no zároveň nemusí predpovedať úspech aký sa podaril Hamiltonovi. Insideri očakávajú povolanie Carlosa Sainza naspäť do Red Bullu, to však môže skomplikovať McLaren.

Ďalší články

Komentáre

Pridať komentár
:D :P ;) :) 8) :O :I :Q ::ANO ::NE ::NO ::LOL
Komentár:
Meno:
Aký je rok:

Žádné příspěvky nenalezeny.