Laudova operácia prebehla dobre, jeho stav sa rýchlo zlepšuje

8. augusta 2018, 23:37 | Pavel Fabry
Ilustrační fotografie - Laudova operácia prebehla dobre, jeho stav sa rýchlo zlepšuje

Trojnásobný šampión Formuly 1 bol už 24 hodín po zákroku plne pri vedomí a odpojený od dýchacích prístrojov. V súčasnej dobe naďalej zostáva vo viedenskej nemocnici, jeho zdravotný stav sa ale zlepšuje.

Niki Lauda podstúpil koncom minulého týždňa transplantáciu pľúca, podľa dostupných správ však jeho rekonvalescencia prebieha dobre. Viedenská nemocnica, v ktorej je Rakúšan hospitalizovaný, podotkla, že príčiny vedúce k nutnej operácii nemali nič dočinenia s Laudovou haváriou na Nürburgringu v roku 1976 a potvrdili zároveň, že pooperačný vývoj je veľmi uspokojivý.

Vo vyhlásení sa uvádza: "Už od začiatku dochádza k neustálemu zlepšovaniu. Všetky orgány fungujú dobre. Vo viedenskej nemocnici AKH sa o pacienta naďalej budeme starať, kým sa neuzdraví úplne."

Lauda, ktorý je nevýkonnými predsedom predstavenstva tímu Mercedes F1, strávi rekonvalescenciou niekoľko týždňov, mal by však byť schopný vrátiť sa späť do svojej role.

Šéf tímu Toto Wolff už minulý týždeň zaželal svojmu kolegovi rýchle, ale zároveň rozumné zotavovanie: "Na Hockenheime a v Maďarsku nám chýbal a ja sa nemôžem dočkať, keď ho budeme mať späť. Rekonvalescencia, ktorá ho čaká, nie sú žiadne preteky. Ale ja som si istý, že už čoskoro bude každej sestričke a doktorovi hovoriť, ako ho to v nemocnici nebaví."

Ďalší články

Komentáre

Pridať komentár
:D :P ;) :) 8) :O :I :Q ::ANO ::NE ::NO ::LOL
Komentár:
Meno:
Aký je rok:

Žádné příspěvky nenalezeny.