Carey o nových lokalitách: Nebojíme sa riskovať

9. augusta 2018, 22:50 | Petr Čermák
Ilustrační fotografie - Carey o nových lokalitách: Nebojíme sa riskovať

Šéf Formule 1 Chase Carey sa nechal počuť, že sa nebojí riskovať a chce sa podieľať na podpore budúcich Grand Prix.

Miami GP - preteky, ktoré mali pôvodne spadať už do kalendára pre budúci rok, ale plány na zrealizovanie mestských pretekov sa posunuli až na rok 2020 - budú pre Liberty Media pokusným králikom. Šéfovia F1 sa budú podieľať spoločne s lokálnym promotérom South Florida Racing na organizácii pretekov. Bude sa jednať o úplne odlišný koncept oproti tomu súčasnému, kedy okruhy platí obrovské sumy za organizovanie Grand Prix.

Liberty Media vidí Miami ako dobrú príležitosť s potenciálnymi príjmami z ďalších oblastí, ako je pohostinnosť fanúšikov počas víkendu alebo propagácie kráľovnej motoršportu v Spojených Štátoch.

Tento riskantný krok sa samozrejme nezaobíde bez problémov. Už teraz spôsobil zdesenie medzi existujúcimi promotérmi, ktorí sa zmluvne zaviazali tradičným dohodám medzi okruhmi a manažmentom F1.

Chase Carey tiež odpovedal na otázku, či je možné, že tento "koncept Miami" použije vedenie F1 tiež do budúcnosti v nových lokalitách.

"Záujem o podobný koncept máme rovno zo štyroch kontinentov, takže nemôžeme nič vylúčiť," oznámil Carey. "Každé preteky sú unikátne. Myslím si, že na každé z nich sa musí pozerať trošku inak."

"Ľudia si neuvedomujú, že tieto udalosti majú okrem poplatku hŕbu pohyblivých faktorov. Pohostinnosť, sponzori a všetko okolo toho."

"Musíte zhodnotiť všetky faktory a zhodnotiť ich zásluhy. Aké sú ekonomické benefity a istoty? Nebojíme sa riskovať, ak veríme, že dokážeme obrátiť risk v zisk. Môžeme si to dovoliť. "

"Je dobré, že s nami okruhy komunikujú a informujú nás o situácii. Je dôležité, aby sme získavali spätnú väzbu. Ak veríme, že v danej lokalite môžeme nájsť nejaké výhody, a to nielen pre samotnú lokalitu, ale aj pre nás, vyhodnotíme situáciu podľa zásluh."

"Nehodláme od základu prekopať súčasný systém, ale ak z risku vzíde zisk, budeme sa nad tým musieť zamyslieť," povedal Carey.

Šéf F1 tiež potvrdil, že počas niekoľkých týždňov bude zverejnený kalendár pretekov pre sezónu 2019. Mal by dosahovať 20 pretekov, okrem Hockenheimringu by v hre mali zostať všetky tohtoročné lokality.

"Kalendár pre budúci rok bude veľmi podobný tomu tohtoročnému, v niekoľkých nasledujúcich týždňoch ho zverejníme. Už teraz sa zameriavame na kalendár pre sezónu 2020 a na možné príležitosti, ktoré podľa nás zaujmú mnoho fanúšikov a budú široko podporované."

"V tejto chvíli diskutujeme s niekoľkými potenciálnymi promotérmi na štyroch rôznych kontinentoch. Preteky v Miami sú jedným z kandidátov," dodáva šéf F1 Chase Carey.

Priznal, že plány ohľadom organizovanie pretekov v Miami už počas nasledujúcej sezóny boli príliš ambiciózne.

"Ide o mestskú trať, je potrebné vyriešiť a doladiť veľa detailov. Pre nás je dôležitejšia kvalita pretekov, takže sme sa namiesto urýchleného organizovania pre budúci rok rozhodli zamerať až na nasledujúci rok, aby sme získali viac času na prípravu," nechal sa počuť Carey.

Idea o GP Miami sa zapáčila Lewisovi Hamiltonovi, ktorý sa veľmi teší. Fanúšikovia nie sú príliš nadšení, keďže ide o ďalšiu mestskú lokalitu, ktoré najmä v posledných rokoch nepatria medzi najobľúbenejšie. Ako si povedú preteky v uliciach floridského veľkomesta, to sa uvidí najskôr v roku 2020.

Ďalší články

Komentáre

Pridať komentár
:D :P ;) :) 8) :O :I :Q ::ANO ::NE ::NO ::LOL
Komentár:
Meno:
Aký je rok:

Žádné příspěvky nenalezeny.