Horner: Ricciardo sa asi bál Verstappena. Náhradník? Alonso by asi nebol najlepšia voľba

10. augusta 2018, 18:10 | Pavel Fabry
Ilustrační fotografie - Horner: Ricciardo sa asi bál Verstappena. Náhradník? Alonso by asi nebol najlepšia voľba

Šéf tímu Red Bull Christian Horner sa nechal počuť, že rozhodnutie Daniela Ricciardo odísť do Renaultu možno nebolo primárne riadené túžbou po zmene, ale obavami z pozície, ktorú si v tíme postupne vydobýva jeho kolega Max Verstappen. Otázkou je tiež, kým Austrálčana nahradiť. Fernando Alonso by vraj nebol najšťastnejším riešením.

Daniel Ricciardo minulý týždeň oznámil svoj odchod od Red Bullu a zároveň prestup do tímu Renault. Šéf stajne z Milton Keynes Christian Horner sa pritom domnieva, že skôr ako vidinou angažmá vo francúzskom továrenskom tíme bolo jeho rozhodnutie vedené túžbou opustiť Red Bull pre obavy, akú pozíciu by musel zaujať voči tímovému kolegovi Maxovi Verstappenovi.
 

Mladý Holanďan je po Austrálčanovom boku stále silnejšou osobnosťou a v Red Bulle si vydobyl veľmi lukratívnu novú zmluvu. Ricciardo tak podľa Hornera mohol mať strach, že by musel v budúcnosti hrať druhé husle.

"Daniel povedal, že sa po dlhom lete do Ameriky (na prázdniny) rozhodol, že chce zmenu," povedal Horner. "Keď sa pozriete na racionálne dôvody tohto prestupu, je ťažké to pochopiť. Daniel má svoje dôvody. Myslím, že chce, použijem jeho slová, novú výzvu."

"Zároveň mám ale pocit, že vidí, ako Max neustále rastie, čo sa týka rýchlosti a sily a povedal by som, že vedľa neho nechce hrať druhé husle. Nie je to pritom tak, že by sme sa k nim stavali akokoľvek odlišne. Mali by úplne rovnaký status, ako tomu bolo vždy. Nemôžem si pomôcť, ale cítim, že to bola veľká časť Danielovho rozhodnutia."
 
Horner dodal, že by pochopil, keby chcel Ricciardo odísť do Mercedesu alebo Ferrari. Prestup k Renaultu je však podľa neho "v tejto fáze jeho kariéry obrovským riskom".

Red Bull sa vraj pritom Ricciardovi pri vyjednávaní snažil vyjsť v ústrety, ako len mohol. Dokonca by údajne pristúpil aj na požiadavku jednoročného kontraktu, aby mohol Austrálčan o rok neskôr skúsiť šťastie v Mercedese či Ferrari, alebo keby sa ukázalo, že prechod tímu na pohonnej jednotky Honda nebol správnym ťahom.
 
 
"Pekne sme sa ohli, aby sme to umožnili," pokračoval Horner, podľa ktorého bolo rokovanie s Ricciardom "trochu ako snažiť sa vytiahnuť na rande babu, ktorej sa veľmi nechce".

"Dali sme Danielovi všetko, čo chcel a o čo žiadal, napriek tomu to nestačilo, aby sa rozhodol v Red Bulle zostať. Nešlo tým pádom o peniaze, nešlo o nejaký štatút alebo oddanosť či dĺžku."

Horner dokonca prezradil, že si v prvej chvíli myslel, že si z neho Ricciardo strieľa: "Úprimne, myslel som si, že si zo mňa uťahuje, keď mi zavolal a povedal, 'idem do Renaultu'. Hovoril som mu, 'to je nejaká sranda pred prázdninami? ' Potom ale začalo byť jasné, že to je jeho voľba a človek to musí rešpektovať. Renault je rastúcim tímom, veľa tam investujú. Možno je to rozumná voľba."

Otázkou pre Red Bull teraz je, kým Ricciarda nahradiť. Jednou z verejne diskutovaných možností je príchod Fernanda Alonsa. Takúto variantu však Horner odmietol so slovami, že Španiel by pre stajňa zrejme nebol najšťastnejšou voľbou.

"Chovám k Fernandovi obrovský rešpekt, je skvelý, fantastický jazdec, ale bolo by veľmi ťažké si to predstaviť," povedal. "Má tendenciu spôsobiť trochu chaosu všade, kam príde. Nie som si istý, že by to bola tá najšťastnejšia voľba, keby mal Fernando do tímu prísť."

Red Bull pri výbere pravdepodobne siahne do radov svojich mladých talentov, ako najvýraznejší dvaja kandidáti sa javia Carlos Sainz, ktorý je na tento rok "zapožičaný" v Renaultu a Pierre Gasly, ktorý podáva skvelé výkony v juniorskom tíme Toro Rosso.
 

Ďalší články

Komentáre

Pridať komentár
:D :P ;) :) 8) :O :I :Q ::ANO ::NE ::NO ::LOL
Komentár:
Meno:
Aký je rok:

Žádné příspěvky nenalezeny.