Ricciardov prestup zvýšil Hartleyho šance na zotrvanie

11. augusta 2018, 17:24 | Anton Krajčoviech
Ilustrační fotografie - Ricciardov prestup zvýšil Hartleyho šance na zotrvanie

Brendon Hartley je dlhodobo na chvoste štartového poľa a hovorilo sa, že by ho tím možno vymenil už v priebehu sezóny. Nečakaný prestup Daniela Ricciarda však zvýšil jeho šance na zotrvanie.

Letná prestávka priniesla nečakanú šancu pre Brendona Hartleyho, prestupom Daniela Ricciarda do Renaultu sa zvýšili jeho šance na to, že ostane v F1.

Novozélanďan získal behom 16 pretekov 2 body, jeho tímový kolega 26. Pre porovnanie, keď sa Daniil Kvyat vrátil do Toro Rosso, získal ako tímový kolega Sainza 8 bodov, Španiel 91. Spôsob, akým Gasly deklasuje Hartleyho je teda ešte o niečo značnejší než v prípade Sainz-Kvyat.

Karta sa ale obrátila, pretože Red Bull vo svojich radoch momentálne nemá nikoho, kým by Hartleyho dokázal nahradiť. Rakúsky tím dopĺňa svoje stajne výlučne jazdcami zo svojej akadémie, Toro Rosso, jednoducho, jazdcami, ktorých si vychoval.

Ricciarda môže nahradiť Sainzom alebo Gaslym, Sean Gelael ale vo Formule 2 oslňujúce výsledky nepredvádza a nejako extra nezažiaril ani počas minuloročných voľných tréningov.

Ďalší články

Komentáre

Pridať komentár
:D :P ;) :) 8) :O :I :Q ::ANO ::NE ::NO ::LOL
Komentár:
Meno:
Aký je rok:

Žádné příspěvky nenalezeny.