Slovná prestrelka bývalých tímových kolegov: Ako Massa (ne)pomáhal Strollovi

13. augusta 2018, 10:29 | Aleš Mrázek
Ilustrační fotografie - Slovná prestrelka bývalých tímových kolegov: Ako Massa (ne)pomáhal Strollovi

Lance Stroll nedávno vyhlásil o svojom bývalom tímovom kolegovi z Williamsu, že od neho počas spoločného pôsobenia pri tíme nedostával vôbec žiadne rady. Felipe Massa na vyjadrenie bývalého kolegu teraz zareagoval a má na celú vec úplne odlišný názor.

Po náhlom odchode Valtteriho Bottasa do Mercedesu, ktorý mal tak trochu na svedomí predovšetkým majster sveta sezóny 2016 Nico Rosberg, ktorý sa len pár dní po zisku majstrovského titulu rozhodol aj napriek platnej zmluve v Mercedese ukončiť kariéru, prehovoril Williams Felipeho Massu k predĺženiu kariéry v F1 ešte o jednu sezónu. Brazílčan mal byť mentorom Lancovi Strollovi a pomáhať mu v jeho začiatkoch. Stroll však podľa svojich slov príliš podpory od skúseného Massu nedostal.

ODPORÚČAME: Lawrence Stroll odkúpil Force Indiu.

"Nemyslím si, že som sa od neho v minulom roku dočkal nejakých rád. Bol to pre mňa tímový kolega ako každý iný a mal plné ruky práce s tým, aby sám išiel čo najrýchlejšie. Ja som sa tiež snažil ísť čo najrýchlejšie dokážem. Nič viac v tom nebolo. Neviem, prečo si ľudia myslia, že mi robil kouča alebo mentora," povedal pred časom Stroll pre Autosport.

Massa sa najprv rozhodol vyjadrenie Strolla nekomentovať, ale s odstupom času sa pre Autosport tiež rozhovoril na túto tému.

"So všetkou pokorou, urobil som pre neho veľa. Do Formuly 1 prišiel s veľkými ťažkosťami byť rýchly. V osemnástich rokoch pre neho bolo ťažké správne pochopiť monopost F1 a naučiť sa, ako pracujú pneumatiky," povedal Massa.

"Trávil som s ním veľa času a veľa sme spolu hovorili. Snažil som sa mu pomáhať aj v takých veciach, s ktorými piloti druhým jazdcom zvyčajne nepomáhajú. Ani Michael Schumacher toho pre mňa vo Ferrari nerobil toľko, ako ja pre Lanca vo Williamse," uzavrel vicemajster z roku 2008.

Ďalší články

Komentáre

Pridať komentár
:D :P ;) :) 8) :O :I :Q ::ANO ::NE ::NO ::LOL
Komentár:
Meno:
Aký je rok:

Žádné příspěvky nenalezeny.