Špekulácia: Stroll vo Force Indii už v Belgicku, Ocon do Williamsu?

14. augusta 2018, 11:33 | Barbora Goldmannová
Ilustrační fotografie - Špekulácia: Stroll vo Force Indii už v Belgicku, Ocon do Williamsu?

Najnovšie špekulácie spájajú kanadského pretekára s miestom vo Force Indii počnúc prvými pretekmi po letnej prestávke, Veľkou cenou Belgicka. Mal by nahradiť Estebana Ocona.

Minulý týždeň bolo potvrdené, že kanadský miliardár Lawrence Stroll odkúpil Force Indiu. Preto je logicky skloňované s miestom v indickej stajni meno jeho syna Lanca. Sedačku pre budúci rok má takmer istú. Avšak najnovšie špekulácie, s ktorými prišiel britský motorsport.com, hovorí o ešte skoršom prestupe.

Jednalo by sa totiž už o nasledujúce preteky na okruhu Spa-Francorchamps. Devätnásťročný pretekár Williamsu by sa stal novým tímovým kolegom Sergia Péreza, pričom by Ocon prišiel o miesto. Voľné miesto vedľa Sergeja Sirotkina by mohol zaplniť navrátilec a obľúbenec publika, Robert Kubica.Túto špekuláciu podporil dokonca aj majster sveta z roku 1997 Jacques Villeneuve, podľa ktorého by malo rozhodnutie padnúť v najbližších dňoch. Tiež by to bolo rozumným krokom, pretože by mal dosť času na to, aby sa zabýval v tíme.

Podobný názor sa objavil aj v belgickom denníku La Derniere Heures, ktorý tvrdí, že sa v ich domácej cene sa Stroll objaví v ružovom overale a bude sa tak môcť zapojiť do vývoja vozu pre budúcu sezónu.

Zbaviť sa Péreza by bolo pre Force Indiu nevhodné, pretože on patrí tiež medzi tých, ktorí stajňu zachránili. Mimo to tiež potrebujú mať po boku Strolla niekoho skúseného, čo rodák z Guadalajary bezpochyby je. Ten bol však spájaný s Haasom, ale ani jedna zo strán zvesti nepotvrdila.

A čo bude s Oconom? Zatiaľ sa zdá, že ten na týchto zmenách prerobí najviac. Pretože pre zotrvanie v F1 sa pre neho javia ako akési záchranné body len dve možnosti. Jednou z nich je kokpit po Strollovi vo Williamse, za predpokladu, že sa stajňa z Grove nerozhodne pre Poliaka. Tou druhou je McLaren, kde by nahradil pravdepodobne Stoffela Vandoorna, ktorý by bol razom pred domácu GP bez angažmá.

Ďalší články

Komentáre

Pridať komentár
:D :P ;) :) 8) :O :I :Q ::ANO ::NE ::NO ::LOL
Komentár:
Meno:
Aký je rok:

Žádné příspěvky nenalezeny.