McLaren potvrdil Carlosa Sainza

16. augusta 2018, 15:07 | Dominik Obložinský
Ilustrační fotografie - McLaren potvrdil Carlosa Sainza

McLaren Racing dnes potvrdil, že Carlos Sainz bude pretekať pre tím od sezóny 2019. 23-ročný Carlos zo Španielska podpísal s tímom zmluvu na viac sezón a zároveň nahradil odchádzajúceho Fernanda Alonsa.

Carlos vstúpi do piatej sezóny ako pilot McLarenu. V súčasnosti si drží 11. miesto v hodnotení majstrovstiev so solídnymi 30 bodmi. Svoju kariéru naštartoval úspechmi vo Formule Renault 2.0 NEC a Formule Eurocup Renault 2.0 v roku 2011. V F1 debutoval ako pilot tímu Toro Rosso v roku 2015.


Zak Brown, generálny riaditeľ spoločnosti McLaren Racing:
"Sme neuveriteľne nadšení, že môžeme medzi seba prijať Carlosa. Už dlhší čas sme ho pozorovali a hodnotili jeho výkony veľmi vysoko v porovnaní s mladou generáciou talentov, ktorí sa objavili vo Formule 1."
"Carlos so sebou prináša perfektnú zmes mladosti a skúseností. Hoci má len 23 rokov, začne s nami svoju piatu sezónu v športe a prinesie so sebou obrovské množstvo pretekárskych skúseností vo Formule 1, tak ako aj s naším partnerom Renaultom."
"Nie je žiadnym tajomstvom, že Carlos je obdivovateľom Fernanda a je vhodné, aby nahradil miesto Španiela s legendárnym menom v motošporte. Myslíme si, že bude pre McLaren skvelou príležitosťou a sme naozaj nadšení, že sa k nám pridá už v budúcej a ďalších sezónach potom. "

Carlos Sainz povedal:
"Teší ma, že môžem konečne potvrdiť, že budem pilotom McLarenu v sezóne 2019. Je to niečo, na čo som čakal dlhší čas a som veľmi nadšený touto ďalšou kapitolou mojej kariéry."

"Som fanúšikom McLarenu tak dlho, ako si len pamätám. Má skvelé meno v športe s neuveriteľným dedičstvom a zoznamom pilotov, ktorí pretekali za McLaren v priebehu rokov a patria zároveň medzi hrdinov Formuly 1."
"Fernando je samozrejme jedným z nich, takže je špeciálne, že budem môcť nahradiť jeho miesto ako súčasť novej generácie španielskych pretekárov za volantom McLarenu."
"Nakoniec by som sa chcel poďakovať všetkým v McLarene za to, že mi dal túto príležitosť splniť detský sen. Tím má dlhodobý plán pre budúcnosť a veľmi sa teším na to, že budem môcť v ňom zohrať kľúčovú úlohu v ceste späť k úspechu. "

 

Ďalší články

Komentáre

Pridať komentár
:D :P ;) :) 8) :O :I :Q ::ANO ::NE ::NO ::LOL
Komentár:
Meno:
Aký je rok:

Žádné příspěvky nenalezeny.