Button: Keď bude McLaren konkurencieschopný, Alonso sa určite vráti

19. augusta 2018, 12:48 | Pavel Fabry
Ilustrační fotografie - Button: Keď bude McLaren konkurencieschopný, Alonso sa určite vráti

Španielov niekdajší tímový kolega je presvedčený, že Alonso neblafuje, keď hovorí, že odchod z Formuly 1 nemusí byť definitívny a dvere sú stále otvorené. Brit je presvedčený, že ponuku sedieť v konkurencieschopnom aute by rozhodne neodmietol.

Fernando Alonso neblafuje, keď hovorí, že z Formuly 1 možno neodchádza definitívne, ale necháva si vrátka pootvorené. Ak dostane ponuku pretekať v konkurencieschopnom aute, rozhodne sa vráti. Taký je názor jeho niekdajšieho tímového kolegu Jensona Buttona.

Pri oznamovaní svojho odchodu pre rok 2019 Španiel o McLarene povedal. "Viem, že budú v budúcnosti silnejšie a to by mohol byť správny moment, aby som sa do šampionátu vrátil."

Sám Button podobným spôsobom opustil Formulu 1 na konci ročníka 2016. Vrátil sa jednorazovo na Veľkú cenu Monaka 2017, kde zaskakoval práve za Alonsa, ktorý si odskočil na preteky 500 míľ Indianapolis. Ku skutočnému návratu už ale v jeho prípade nedošlo.

"Vždy záleží na tom konkrétnom človeku, keď sa rozhodne opustiť Formulu 1," povedal Button. "On urobil to isté, čo som sa rozhodol urobiť ja, odísť, ale nechať otvorené, či sa po roku nevráti späť. Myslím, že je to správna voľba."

"A ak bude McLaren rýchly a začne vyhrávať preteky, vráti sa do Formuly 1, rozhodne. Každý pretekár na svete by rád sedel vo víťaznom aute vo Formule 1. Človek odíde, myslím si, pretože ho prestane baviť všetko to cestovanie a stres a keď nemáte výsledky, nemáte žiaden dôvod zostávať. Ak je auto rýchle, som si istý, že bude chcieť v roku 2020 naskočiť späť." 

 

Alonso sa nechal počuť, že hlavným dôvodom jeho odchodu neboli zlé výsledky McLarenu, ale príliš veľká predvídateľnosť súčasnej Formuly 1. Button ale takému zdôvodneniu príliš neverí. 


"Jeho asi neboli úplne najlepšie, hovorí, že pretekanie je nudnejšie. Viete čo, preteká vo WEC a jeho jedinou konkurenciou je tu jeho tímový kolega, chápete?" povedal Button.

"Nemyslím si, že je úplne dobré to hovoriť, ale chápem, ako na tom je. Keď bojuje o víťazstvo, užíva si to oveľa viac. Keď ale človek získa niekoľko titulov ako on a potom bojuje v strede poľa, tak ho to po nejakej chvíli začne nudiť."

Ďalší články

Komentáre

Pridať komentár
:D :P ;) :) 8) :O :I :Q ::ANO ::NE ::NO ::LOL
Komentár:
Meno:
Aký je rok:

Žádné příspěvky nenalezeny.