Gasly potvrdený v Red Bulle ako náhradník za Ricciarda

20. augusta 2018, 22:50 | Pavel Fabry
Ilustrační fotografie - Gasly potvrdený v Red Bulle ako náhradník za Ricciarda

Šampión GP2 z roku 2016 naskočil ku koncu minulého roka k tímu Toro Rosso. Tento rok sa zaskvel dobrými výkonmi vrátane štvrtého miesta na Veľkej cene Bahrajnu. Red Bull sa preto rozhodol povýšiť ho na miesto jazdca svojho hlavného tímu.

Pierre Gasly bol oficiálne potvrdený ako nový pretekársky pilot tímu Red Bull, v sezóne 2019 tak v hlavnej stajni rakúskej značky nahradí Daniela Ricciarda, ktorý sa rozhodol zamieriť k továrenskému tímu Renaultu.

Gasly sa v roku 2016 vo farbách Red Bullu stal šampiónom GP2, pre nadchádzajúcu sezónu však nezohnal angažmá a musel sa na rok uspokojiť s japonským seriálom Super Formula. Už na konci roka 2017 ale nastúpil do Toro Rosso, kde nahradil Carlosa Sainza, ktorý zamieril na miesto Jolyona Palmera do Renaultu.

Francúz pre tohtoročnú sezónu v Toro Rosso zostal a hneď v druhých pretekoch sezóny v Bahrajne sa zaskvel štvrtým miestom. Išlo pritom o doteraz najlepší výsledok s pohonným agregátom Hondy, ktorá ako dodávateľ prešla od McLarenu práve k Toro Rosso. Skúsenosti s japonskými motormi sú pritom teraz Gaslyho výhodou, Red Bull s nimi totiž bude od sezóny 2019 tiež pretekať.

 

"Od tej doby, čo Pierre ani nie pred rokom prvýkrát naskočil do sedačky Formuly 1 s tímom Scuderia Toro Rosso, dokazoval svoj nepochybný talent, ktorý Red Bull podporoval od začiatkov jeho kariéry," povedal šéf Red Bullu Christian Horner. "Tešíme sa, že Pierre v roku 2019 prinesie do nášho tímu svoju rýchlosť, zručnosti a svoj prístup."

Sám Gasly dodal: "Už od doby, čo som v roku 2013 vstúpil do juniorského programu Red Bullu, je mojím snom pretekať pre tento tím. Táto neuveriteľná možnosť je ďalším krokom vpred pre moje ambície vyhrávať veľké ceny a bojovať o majstrovské tituly."

 

Potvrdenie Gaslyho znamená, že Red Bull bude musieť nájsť minimálne jedného ďalšieho nového jazdca pre svoju juniorku, Toro Rosso. Otázkou však je, či v tíme vydrží Brendon Hartley, ktorého výsledky zatiaľ zostávajú za očakávaniami.

Red Bull pritom momentálne nemá vo svojom juniorskom programe vhodných kandidátov na náhradu. Favorizovaný Daniel Ticktum, ktorý bojuje o titul v európskej Formule 3, nemá pre svoj dvojročný zákaz pretekať dostatok bodov, nemohol sa teda zatiaľ zúčastňovať ani nováčikovských testov.

Jednou z možností by mohlo byť siahnuť po jazdcovi mimo programu Red Bullu, napríklad po Stoffelovi Vandoornovi, ak Belgičan neudrží svoju sedačku v McLarene. Ďalšou alternatívou je zopakovať rovnaký krok ako u Hartleyho, teda povolať späť jazdca, ktorý býval členom programu Red Bullu. Ponúkali by sa tak mená ako Sébastien Buemi či Jean-Éric Vergne.

Ďalší články

Komentáre

Pridať komentár
:D :P ;) :) 8) :O :I :Q ::ANO ::NE ::NO ::LOL
Komentár:
Meno:
Aký je rok:

Žádné příspěvky nenalezeny.