Sainz o vete Verstappena: To by nikdy neurobil!

23. augusta 2018, 11:00 | Barbora Goldmannová
Ilustrační fotografie - Sainz o vete Verstappena: To by nikdy neurobil!

Vestappen mal údajne vetovať príchod Sainza do tímu. Španiel však týmto špekuláciám neverí. Dokonca je Max v paddocku jedným z mála jazdcov, s ktorým si naozaj dobre rozumie.

Max Verstappen s Carlosom Sainzom už raz boli vo Formule 1 tímovými kolegami, a to u sesterského tímu Red Bullu, Toro Rosso. Vtedy to však medzi nimi príliš neklapalo a atmosféra bola napätá. Alebo sa to tak prinajmenšom javilo zvonku...

Španiel bol po oznámenom odchode Daniela Ricciarda spájaný práve s kokpitom rakúskej stajne. Veď patrí rodák z Madridu do jej juniorky a do Renaultu bol na tento rok iba zapožičaný.

No Sainz namiesto toho, aby budúci rok obliekal overal s červeným býkom na hrudi, bude reprezentovať farby McLarenu. Jeho prestup k Red Bullu mal totiž údajne vetovať Verstappen, ktorý má miesto isté do roku 2020. Jeho novým parťákom bude Pierre Gasly.

Hoci z vonku sa mohlo zdať, že to medzi nimi poriadne vrie, tak opak bol pravdou. "Netuším, odkiaľ táto špekulácia pochádza. Max patrí v paddocku k hŕstke ľudí, s ktorými si rozumiem najlepšie," prezradil 22-ročný pretekár, ktorý vyvracia, že by jeho niekdajší kolega využil právo veta ohľadne jeho angažmá v Red Bulle:" To by Max nikdy neurobil."

Sainz má síce teraz angažmá isté, a to u stajne z Wokingu, ale pre návrat do redbulláckej rodiny si necháva zadné vrátka otvorené.

"Red Bullu môžem byť len vďačný za šancu, že môžem jazdiť v F1 pre rôzne tímy. A že teraz nejdem k Red Bullu, neznamená, že to už nikdy neurobím," uviedol nasledovník španielskeho velikána Fernanda Alonsa a na svoje dobrodružstvo u "oranžových" sa teší: "Myslím, že v tomto momente je to pre mňa najlepšie miesto, pretože bude tím novo postavený a všetko sa zameriava na to, aby sme sa vrátili dopredu. Môj kontrakt pobeží dva roky, ale ja mám v pláne zostať dlhšie a s touto partiou sláviť úspechy."

Ďalší články

Komentáre

Pridať komentár
:D :P ;) :) 8) :O :I :Q ::ANO ::NE ::NO ::LOL
Komentár:
Meno:
Aký je rok:

Žádné příspěvky nenalezeny.