Force India v Belgicku odštartuje, s novým menom, bez bodov

23. augusta 2018, 22:47 | Anton Krajčoviech
Ilustrační fotografie - Force India v Belgicku odštartuje, s novým menom, bez bodov

Ešte včera nikto, vrátane členov tímu, nevedel, či sa ružové monoposty postavia na štart VC Belgicka. Nakoniec odštartujú, no s nulou v Pohári konštruktérov.

Force India Formula One Team bude na Veľkej cene Belgicka pretekať pod novým menom, Racing Point Force India. Zmena názvu znamená, že tím prišiel o všetky body, ktoré tento rok získal. Force India bola na šiestom mieste s 59 bodmi.

Pôvodný tím bol zo šampionátu vyškrtnutý, Racing Point Force India začína s 0 bodmi. Sergiovi Perezovi a Estebanovi Oconovi ostávajú body, ktoré získali.

Novým majiteľom na čele s Lawrencom Strollom sa nepodarilo presadiť štart Force Indie pre trestno-zákonnú situáciu v ktorej je bývalý majiteľ Vijay Mallya.  Bývalý hlavný výkonný úradník Otmar Szafnauer bol potvrdený ako nový šéf tímu a zároveň mu ostala pôvodná funkcia. Bob Fernley z tímu po zmene majiteľa odišiel.

Monoposty už prešli prebierkou ako vozy tímu Sahara Force India F1 Team. Toto označenie však bolo odobrané z motorhome, kamiónov a garáží.

Vyzerá to teda, že po mesiacoch v neistote je tím v bezpečí, to sa ale nedá povedať o Estebanovi Oconovi. Je len otázkou času, kedy ho Stroll nahradí svojim synom.

Ďalší články

Komentáre

Pridať komentár
:D :P ;) :) 8) :O :I :Q ::ANO ::NE ::NO ::LOL
Komentár:
Meno:
Aký je rok:

Žádné příspěvky nenalezeny.