Prvý tréning na GP Belgicka 2018 ovládol Vettel!

24. augusta 2018, 14:15 | Dominik Obložinský
Ilustrační fotografie - Prvý tréning na GP Belgicka 2018 ovládol Vettel!

Formula 1 je po letnej prestávke späť v plnej sile. Prvý tréning ovládol Sebastian Vettel s Ferrari.

Sezóna Formuly 1 pokračuje trinástym podnikom, ktorý hostí Belgické Spa-Francorchamps.

Lando Norris debutoval v oficiálnom pretekárskom víkende za volantom stajne McLaren, kde musel uvoľniť miesto skúsený Španiel Fernando Alonso. Norris si viedol dobre, porazil o deväť stotín tímového kolegu Stoffel Vandoorna, pre ktorého sú to domáce preteky.

Druhá priečka patrila Maxovi Verstappenovi, ktorý stratil len desatinu na prvého Vettela. Tímový kolega Daniel Ricciardo mal problém s motorom, takže stihol zájsť v závere iba pár ostrých kôl.

Tretie a piate miesto obsadili jazdci Mercedesu Lewis Hamilton a Valtteri Bottas. Zaujímavosťou je, že oba Mercedesy zašli svoje merané kolá na najtvrdšej sade pneumatík.

Tím Mercedes celkovo vyhral všetky kvalifikácia v Belgicku od roku 2013, takže sú favoritmi aj pre nadchádzajúci závodný víkend.

Najrýchlejšia stajňa zo zvyšku sveta je nový tím Racing Point Force India. Esteban Ocon dokončil na siedmej priečke a tímový kolega Sergio Pérez na deviatej.

Do ďalšieho priebehu víkendu môže prehovoriť aj dážď, pretože ľahké prehánky sa pohybovali nad okruhom už počas prvého tréningu.

Druhý tréning začína dnes o 15:00. Zajtrajší tretí tréning od 12:00 a kvalifikácia od 15.00.