VC Belgicka: V treťom tréningu ostáva na čele Ferrari

25. augusta 2018, 13:25 | Anton Krajčoviech
Ilustrační fotografie - VC Belgicka: V treťom tréningu ostáva na čele Ferrari

Zo začiatku trénungu vyzeral rýchlejší Mercedes, nakoniec sú rýchlejší červení.

Všetci jazdci mali na konte meraný čas až po polhodine tréningu. Najrýchlejší bol Räikkonen na supermäkkých pneumatikách, no Hamilton zaostal len o niekoľko stotín a to na mäkkej zmesi.

Bottas zaostal za Räikkonenom o 4 desatiny, no bol pred Vettelom, ktorý obúval super-mäkké pneumatiky rovnako ako jeho tímový kolega.

Desať minút pred koncom sa na rovinke Kemmel roztočil Stoffel Vandoorne keď jeden z Mercedesov začal obiehať po trávniku. Vzhľadom na to, na akom mieste sa to stalo boli vyvesené červené vlajky. Tie skončili až dve minúty pred koncom a na trať sa vybralo pomerne dosť jazdcov. Po reštarte dostal na výjazde z pit lane Pierre Gasly šmyk.

Ferrari sa na supersoftoch ešte zlepšilo a nakoniec dosiahlo dva najlepšie časy. Na treťom a štvrtom mieste Mercedesy, no Bottasovi jeho čas prekazili červené vlajky.

Max Verstappen zaostal za Vettelom až o 1,3 sekundy na rovnakej sade pneumatík, šiesty Ricciardo obúval softy, za tímovým kolegom zaostal o necelú pol sekundu.

Siedmy Leclerc zaostal len o sekundu za Verstappenom na červene označených pneumatikách, za ním Perez na mäkkých pneu. Deviaty Nico Hulkenberg, supermäkké pneumatiky. Najlepšiu desiatku uzavrel Ocon, ktorý zaostal za ôsmym tímovým kolegom o dve desatiny.

Najpomalšie v tréningu boli McLareny, no zároveň ako jediné dosiahli svoj najlepší čas na stredne tvrdej zmesi.

Fotka F1.

Ďalší články

Komentáre

Pridať komentár
:D :P ;) :) 8) :O :I :Q ::ANO ::NE ::NO ::LOL
Komentár:
Meno:
Aký je rok:

Žádné příspěvky nenalezeny.