VC Belgicka: Dážď priniesol Hamiltonovi pole position, Oconovi druhý rad

25. augusta 2018, 16:28 | Anton Krajčoviech
Ilustrační fotografie - VC Belgicka: Dážď priniesol Hamiltonovi pole position, Oconovi druhý rad

Dážď trval doslova asi 10 minút, to ale stačilo na zmazanie straty medzi tímami.

Q1

O Q2 to bol súboj Toro Rosso, McLarenu, Williamsu a Sainza s Ericssonom. Sainz bol na trinástom mieste a nezdalo sa, že by mal vypadnúť. Nakoniec sa ale zlepšilo päť jazdcov za ním viac ako on a prepadol sa do K.O. zóny.

Alonso sa veľmi snažil, aby sa dostal zo sedemnásteho miesta, no neúspešne. Dopadol však lepšie ako jeho tímový kolega, ktorý bol najpomalší. Sergej Sirotkin porazil v internom súboji Strolla.

Q2

Valtteri Bottas nakoniec absolvoval ostrý pokus v Q2 a postúpil. To sa nedá povedať o Hulkenbergovi, ktorý na svoje konto meraný čas nepripísal. Nepostúpili obe Toro Rosso a Sauberi, Hartley pri svojom finálnom pokuse dostal v prvej zákrute hodiny.

Q3

Medzi Q2 a Q3 začalo pršať, jazdci to najprv chceli skúsiť s pneumatikami do sucha, no šmyk Bottasa v závere okruhu všetkým ukázal, že tadiaľto cesta nevedie. Force India bola jediná, ktorá to riskla, no svoje pokusy rýchlo vzdali.

Okamžite prezuli Red Bully, na intermediálky, ale aj na nich sa im šmýkalo. Dážď ustal v polovici Q3 a trať začala schnúť, od toho momentu to bola lotéria, kto pôjde neskôr a kto sa odváži ísť rýchlejšie.

V samom závere bolo jasné, že prvú trojku budú tvoriť Hamilton, Vettel a Ocon, no vzhľadom na to, že Brit išiel prvý sa očakávalo, že obsadí tretie miesto. Podarilo sa mu ale bezchybné kolo, zatiaľ čo Ocon pokazil druhý sektor a Vettelovi kolo nevyšlo.

Do boja o pole position sa nezapojil Bottas, mal robiť slipstream Hamiltonovi, no v daždi to nemalo význam. Räikkonenovi sa monopost pokazil a Red Bully vyšli na trať priskoro. Dážď priniesol aj ďalšie nečakané výsledky, štvrté miesto Pereza a Grosjeana na piatom mieste.   

Ďalší články

Komentáre

Pridať komentár
:D :P ;) :) 8) :O :I :Q ::ANO ::NE ::NO ::LOL
Komentár:
Meno:
Aký je rok:

Žádné příspěvky nenalezeny.