Dážď zmyl šance Ferrari na pole position

25. augusta 2018, 17:36 | Jiří Košta
Ilustrační fotografie - Dážď zmyl šance Ferrari na pole position

Po sľubných časoch v tréningu a prvých častiach kvalifikácie prišiel dážď, ktorý zamiešal štartový rošt.

Jazdci Ferrari vyhrali oba piatkové tréningy aj ten dnešný. Sľubný začiatok víkendu ale ovplyvnil dážď, ktorý rozhodol, že Sebastian Vettel štartuje druhý a Kimi Räikkonen až šiesty.

Sebastian Vettel bol mierne sklamaný, ale optimistický: "Úplne dobre sme si nenaplánovali výjazd do poslednej časti kvalifikácie. V tomto počasí mohla kvalifikácia dopadnúť akokoľvek. Odstup na prvého sa zdá veľký, ale verím, že pretekovú rýchlosť máme najlepšiu. V závere kvalifikácie som asi nebol tak pokojný, ako som mohol byť. Tím mi povedal, aby som šetril pneumatiky, pretože by mohla trať vysychať. Na posledné merané kolo som nemal úplne nabitú batériu, takže som celkom spokojný."

Naopak Kimi Räikkönen rozhodne spokojný nebol, pretože mal ambície na prvý rad: "Došlo nám skrátka palivo, neviem prečo ... Aby som bol úprimný, tak nie som s výsledkom spokojný. Ak by sme mali viac času na ďalšiu zastávku v boxoch, tak náš čas mohol vyzerať oveľa lepšie. Naše tempo je dobré, uvidíme, ako nám to pôjde zajtra."

Aj zajtrajšie preteky môže zastihnúť dážď, teda sú šance otvorené. Ferrari môže skúsiť napraviť dnešný chyby aj na úkor agresívnejšej stratégie a dotiahnuť sa na vedúci Mercedes v boji o titul.

Ďalší články

Komentáre

Pridať komentár
:D :P ;) :) 8) :O :I :Q ::ANO ::NE ::NO ::LOL
Komentár:
Meno:
Aký je rok:

Žádné příspěvky nenalezeny.