Pre Hamiltona náročná kvalifikácia, Bottas berie zajtrajšok ako príležitosť

25. augusta 2018, 20:06 | Anton Krajčoviech
Ilustrační fotografie - Pre Hamiltona náročná kvalifikácia, Bottas berie zajtrajšok ako príležitosť

Na Hamiltona sa usmialo šťastie, najrýchlejší bol za celý víkend len raz, v Q3.

Celý víkend bolo Ferrari rýchlejšie, no v kvalifikácii Hamiltonovi pomohol dážď podobne, ako pred pár týždňami v Nemecku.

“Bola to jedna z najnáročnejších kvalifikácií, na ktorú si spomínam. Boli sme veľmi blízko a ja som bol plný nádeje, Ferrari bolo rýchle na rovinkách. Potom prišiel dážď a nemôžem vyjadriť, aké náročné to bolo,” povedal Hamilton po zisku pole position.

“Trať vyzerala na niektorých miestach sucho, no v skutočnosti bola mokrá. Bolo to ťažké, dvakrát som vyšiel z trate, no som rád, že som to zvládol udržať. Každý jazdil na hrane.”

Hamilton dokázal, že mu to v daždi ide, no pripustil, že nie je neporaziteľný. “Určite nie,” odpovedal úradujúci majster sveta na otázku.

“Milujem jazdiť v daždi, nechcel som, aby pršalo, tešil som sa, že budem blízko na suchu. Ferrari malo navrch, no myslel som, že možno budem mať dosť, aby som sa pred nich dostal, čo by bolo vzrušujúce.”

Valtteri Bottas zajtra odštartuje z devätnásteho miesta pre výmenu motoru, v Q3 ani nejazdil meraný čas.

“Myslím, že nedeľa je pre mňa skvelou príležitosťou na to, aby som sa skúsil vrátiť tak dopredu, ako budem môcť. Nastavil som sa na to, že štartujem posledný a teším sa na to. Beriem to ako príležitosť,” povedal Bottas. “Mojim cieľom je byť na pódiu. Viem, že je to možné, nie je dôvod na to, aby som sa vzdával.”

Hamilton bude teda musieť zvládnuť preteky bez svojho “wingmana”, no Vettel na tom nebude o nič lepšie, Ferrari jeho nosičovi vody zabudlo dotankovať. Preteky teda budú o priamom súboji medzi Hamiltonom a Vettelom.

Ďalší články

Komentáre

Pridať komentár
:D :P ;) :) 8) :O :I :Q ::ANO ::NE ::NO ::LOL
Komentár:
Meno:
Aký je rok:

Žádné příspěvky nenalezeny.