Halo má svoj význam, ako sa dnes ukázalo

26. augusta 2018, 18:04 | Anton Krajčoviech
Ilustrační fotografie - Halo má svoj význam, ako sa dnes ukázalo

V dnešných pretekoch sa ukázal význam ochrany hlavy pri havárii, ktorá bola veľmi podobná tej z roku 2012.

Na štarte VC Belgicka došlo k hromadnej kolízii. Spúšťačom bolo nedobrzdenie Nica Hulkenberga do prvej zákruty, to viedlo k tvrdému nárazu do Fernanda Alonsa. Španiel sa stal už len pasažierom v oranžovom McLarene, ktorý na Sauberi Charlesa Leclerca vyletel do vzduchu ako z odrazovej dráhy.

Alonso trafil v letku Daniela Ricciarda, ktorému zdemoloval zadné krídlo a Austrálčan v dôsledku nárazu spôsobil defekt Kimimu Räikkonenovi.

Okrem toho, že kolízia vyradila z pretekov piatich pretekárov, ukázala aj to, že halo má svoj význam. Keď Alonso vyšiel na chrbát Leclercovi, narazil aj do ochrany hlavy a kolesom sa jej dotkol aj keď letel vzduchom.

“Halo bolo to dnes veľmi užitočné. Pozerajúc sa na replay myslím, že mu to pomohlo,” povedal Alonso. “Nemusíme riešiť, či je to dobrá vec.”

“Je ťažké pochopiť, ako môžete o toľko minúť brzdiaci bod,” dodal pretekár McLarenu na adresu Hulkenberga.

Kolízia sa podobala na tú spred šiestich rokoch z rovnakého okruhu, kedy Romain Grosjean na Lotuse “vyliezol” na Ferrari, ktoré riadil práve Alonso. Aj vtedy sa diskutovalo koľko chýbalo, aby Grosjean narazil Alonsovi do hlavy.  

Ďalší články

Komentáre

Pridať komentár
:D :P ;) :) 8) :O :I :Q ::ANO ::NE ::NO ::LOL
Komentár:
Meno:
Aký je rok:

Žádné příspěvky nenalezeny.