Ferrari a Vettel oslavujú piate víťazstvo, Kimi po kolízii nedokončil

27. augusta 2018, 15:51 | Jiří Košta
Ilustrační fotografie - Ferrari a Vettel oslavujú piate víťazstvo, Kimi po kolízii nedokončil

Ferrari napravilo nepodarenú kvalifikáciu a získalo ďalšie víťazstvo, tento rok už piate.

Sebastian Vettel štartoval z druhej pozície, ale hneď po štarte sa na dlhej rovinke Kemmel Straight dostal do vedenia, ktoré už do konca pretekov nepustil.

"Som veľmi šťastný, mali sme skvelé preteky, auto teraz ukázalo, že je skvelé na všetkých tratiach, a že sme získali o trochu viac výkonu z nového motora, čo nám pomohlo na rovinkách. Na štarte som sa snažil zostať blízko Lewisovi, mať dobrý výjazd z prvej zákruty a využiť slip stream na dlhej rovinke. Keď zašiel safety car, bola to tá istá situácia, len v opačnom poradí, takže som sa snažil postrážiť si výjazd z prvej zákruty. prvý stint bol veľmi tesný, mali sme medzi sebou len pár sekúnd, ale chalani z tímu odviedli skvelú prácu počas zastávky v boxoch. Neveril som, že zelené svetlo v boxoch sa rozsvietilo tak rýchlo, ale to nedalo naším súperom šancu. Druhý stint už bol len o šetrení pneumatík nás oboch. Toto je skvelé víťazstvo a my dúfame, že na Monze to budeme môcť zopakovať, ale nebude to ľahké," povedal po pretekoch Vettel, pre ktorého to bola 52. výhra vo Formule 1.

To Kimi Räikkönen odchádza zo Spa viac ako sklamaný, pretože pred pretekmi cielil na pole position a minimálne pódium v pretekoch.

"Neviem, čo sa stalo na štarte. Jediné čo viem, že ma niekto trafil zozadu a ja som dostal defekt. Mal som poškodené zadné krídle a podlahu, čo znamenalo, že som nemohol ísť rýchlo a zostalo otvorené DRS celú dobu, takže bolo ťažké zostať na trati. Nemalo zmysel pokračovať, voz bol príliš poškodený, takže sme sa vrátili do garáže," povedal Kimi po hroznom víkende.

Ďalší články

Komentáre

Pridať komentár
:D :P ;) :) 8) :O :I :Q ::ANO ::NE ::NO ::LOL
Komentár:
Meno:
Aký je rok:

Žádné příspěvky nenalezeny.