Hulkenberg vzal po havárii zodpovednosť na seba

27. augusta 2018, 16:33 | Anton Krajčoviech
Ilustrační fotografie - Hulkenberg vzal po havárii zodpovednosť na seba

Vinník hromadnej kolízie zo štartu včerajších pretekov bol známy od prvých opakovaných záberov, Hulkenberg si chybu aj sám priznal.

Kolízia z prvej zákruty včerajšej VC Belgicka vyradila z pretekov troch jazdcov priamo a dvaja v jej dôsledku odstúpili.

Hulkenberg prepásol brzdiaci bod, vrazil zozadu do Alonsa, ktorý následne vyliezol na chrbát Leclerca, toho pred nárazom do hlavy zachránilo halo. Alonso v letku trafil Ricciarda a reťazová reakcia sa zastavila až na Räikkonenovi, do ktorého Austrálčan vrazil.

Fernando Alonso sa na margo rany zozadu vyjadril ,že nechápe ako môže niekto tak veľmi minúť brzdiaci bod a sám Hulkenberg sa nevyhováral na auto ale vzal vinu na seba.

“Žiaden problém s autom, je neuveriteľné zistiť v prvom kole, ako citlivé tieto auta sú, čo sa aerodynamiky týka,” hovorí Hulkenberg. “Je prekvapujúce ako veľa gripu strácate keď máte pred sebou hromadu áut, keď som šliapol na brzdu, okamžite som zablokoval predné kolesá a kĺzal som sa do Fernanda.”

“Pravdepodobne zlý úsudok z mojej strany, trochu neskoro na brzdách, príliš dychtivý. Frustrujúce preňho aj pre Charlesa, no tiež pre mňa. Musíme ísť za komisármi, porozprávať sa s nimi a vyjasniť si to. Uvidíme, čo sa stane.”

Podľa očakávania bol ako vinník kolízie aj oficiálne označený Hulkenberg a ako trest klesne na štartovom rošte VC Talianska o 10 miest.

Ďalší články

Komentáre

Pridať komentár
:D :P ;) :) 8) :O :I :Q ::ANO ::NE ::NO ::LOL
Komentár:
Meno:
Aký je rok:

Žádné příspěvky nenalezeny.