Leclerc sa už v júli zviezol na tohtoročnom Ferrari

28. augusta 2018, 17:03 | Jiří Košta
Ilustrační fotografie - Leclerc sa už v júli zviezol na tohtoročnom Ferrari

Charles Leclerc je tento rok často spojovaný ako náhradník Kimiho Räikkönena. Minulý mesiac sa dokonca v tohtoročnom voze zviezol.

Charles Leclerc sa zviezol na Monze v rámci príprav na nadchádzajúce Veľkú cenu Talianska. Ferrari odjazdilo 100 kilometrov, ktoré sú maximálne povolené počas "filmových dní". Leclerc je tento rok veľkým favoritom na sedačku v tíme Ferrari od budúceho roka a táto správa nádeje ešte zvyšuje.

Ferrari využilo prvý z dvoch filmových dní počas predsezónneho testu v Barcelone.

Aj keď sa to tvári ako reklamný deň, dáta z aerodynamiky a motora môžu byť stále veľmi užitočné. Avšak FIA takéto testy stráži veľmi prísne. Ako už bolo spomenuté, je tu povolené maximálne 100 kilometrová dĺžka testu, a navyše jazdci dostanú špeciálne pneumatiky Pirelli, ktoré sú len pre filmovacie dni. Tímy musia o takomto teste informovať FIA minimálne 72 hodín pred vykonaným testom. Všetci musia uviesť špecifikáciu vozidla, jazdca, dôvod testu, dátum a dĺžku celej jazdy. Keďže sú bežné testy počas sezóny zakázané, musí sa tiež veci strážiť, aby niekto nezískal kľúčovú výhodu.

Avšak Ferrari si tak ako prvé mohlo vyskúšať preasfaltovanú štartovú a cieľovú rovinku, ktorá bola v minulom roku dosť nerovná a za dažďa spôsobila aj nehodu Romaina Grosjeana.

Ďalší články

Komentáre

Pridať komentár
:D :P ;) :) 8) :O :I :Q ::ANO ::NE ::NO ::LOL
Komentár:
Meno:
Aký je rok:

Žádné příspěvky nenalezeny.