Ricciardo na štarte v Monze klesne pre výmenu motoru

28. augusta 2018, 17:43 | Anton Krajčoviech
Ilustrační fotografie - Ricciardo na štarte v Monze klesne pre výmenu motoru

Red Bull sa pripravuje na Singapur, Monzu pretrpí.

Daniel Ricciardo klesne na štarte VC Talianska. Christian Horner potvrdil, že jeho pretekárovi nasadia nový motor. Ricciardo už tento rok za prečerpanie povoleného množstva komponentov penalizovaný bol, v Nemecku použil tretie MGU-K.

Výmeny motoru boli naplánované na Taliansko, jedny preteky pred Singapurom, kde si Red Bull každoročne trúfa na silný výsledok.

“Budeme sa snažiť pripraviť sa najlepšie ako môžeme,” hovorí Horner. “Daniel určite obdrží budúci víkend penalizáciu za motor.”

“Max bude používať svoj tretí motor, dúfajme, že bez penalizácie. Takže sa pokúsime dostať nás do čo najlepšej situácie do akej pred Singapurom môžeme, to je pravdepodobne naša ďalšia šanca byť schopní sťažiť to Ferrari a Mercedesu.”

Po dvoch víťazstvách v prvých šiestich pretekoch išla Ricciardova sezóna z kopca, v posledných piatich pretekoch trikrát nedokončil. V Rakúsku odstúpil pre poruchu výfuku, v Nemecku mu odišiel motor. Naposledy v Belgicku bol obeťou štartovej kolízie, ktorú spôsobil Nico Hulkenberg. Z garáže sa na trať síce vrátil, no so stratou niekoľkých kôl.

“Daniel mal šťastie, že sa odtiaľ dostal, no smolu, že to v konečnom dôsledku ukončilo jeho preteky. Chalani odviedli skvelú prácu pri oprave zadného krídla. Niečo, čo malo zabrať 45 minút, urobili za desať."

“Pustili sme ho naspäť, mysleli sme, že ak tam bude safety car alebo trochu dažďa, musíte tam byť. Tak sme sa ďalej snažili.” Red Bull Ricciarda z trate stiahol v 28. kole.

Ďalší články

Komentáre

Pridať komentár
:D :P ;) :) 8) :O :I :Q ::ANO ::NE ::NO ::LOL
Komentár:
Meno:
Aký je rok:

Žádné příspěvky nenalezeny.