Bolo to Kimiho auto, povedal Vettel o nehode

30. augusta 2018, 20:21 | Jiří Košta
Ilustrační fotografie - Bolo to Kimiho auto, povedal Vettel o nehode

Sebastian Vettel včera havaroval s tohtoročným monopostom Ferrari SF71-H počas festivalu v Miláne.

Ako sme dnes písali, Vettel mal nehodu v malej rýchlosti počas Milánskeho festivalu Formuly 1. V malej rýchlosti narazil do bariéry a odlomil predné krídlo tohtoročného monopotu. Aj keď bola na voze Vettelova päťka, voz bol Kimiho Räikkönena. A to bol dôvod nehody.

"Veľmi sa ospravedlňujem," povedal Vettel. "Mal som Kimiho volant, kde je spojka na opačnej strane. Bohužiaľ som na to nemyslel a v ten moment som bol príliš rýchly. Spýtal som sa tímu, či je možné vymeniť krídlo a urobiť ešte pár kôl pre fanúšikov. Samozrejme to bola moja chyba, ale je to v poriadku."

Uloženie ovládanie spojky na volante sa u tímových kolegov líši. Záleží, aký z tohto ovládania má jazdec pocit. V minuloročnej sezóne Vettel prešiel na "dvojité pádlo", zatiaľ čo Räikkönen mal klasický jednoduchý systém.

Aj keď pre Vettela nezačal pretekársky víkend dobre, jeho cieľom je odviesť z Monzy víťazstvo.

"Je to pre nás špeciálny víkend a cítim sa dobre. Dúfame, že Monza bude mať zase svoju jedinečnú atmosféru a pokúsime sa predviesť skvelé preteky. Tieto preteky sú ďalšími v boji o titul. Viem, že fanúšikovia sú oddaní a ja dúfam, že im priveziem čo najlepší výsledok," povedal Sebastian Vettel, ktorý vyhral v Taliansku v rokoch 2008, 2011 a 2013.

Ďalší články

Komentáre

Pridať komentár
:D :P ;) :) 8) :O :I :Q ::ANO ::NE ::NO ::LOL
Komentár:
Meno:
Aký je rok:

Žádné příspěvky nenalezeny.