Vráti sa Kvyat do Toro Rosso?

30. augusta 2018, 20:34 | Jiří Košta
Ilustrační fotografie - Vráti sa Kvyat do Toro Rosso?

Posledné informácie hovoria o tom, že odstúpený jazdec Daniil Kvyat sa vracia do hry o pretekársku sedačku.

Daniil Kvyat pretekal pre tím Toro Rosso a Red bull počas sezón 2014-2017. Tento rok je len testovacím jazdcom Ferrari. Počas sezóny 2017 bol nahradený na dva preteky Pierrom Gaslym, ale počas Veľkej ceny USA si ešte zapretekal, pričom získal jeden bod. Od tej doby Kvyat nejazdil.

Šéf Ferrari Maurizio Arrivabene sa počas víkendu v Spa zišiel s Christianom Hornerom a Helmutom Markom, ktorí sú vo vedení Red Bullu. Arrivabene vyjednával o možnom návrate Daniila Kvyata do jeho bývalého tímu Toro Rosso.

Pre Kvyata by to bol ďalší návrat do tímu. Tím Toro Rosso opustil na konci sezóny 2014, aby išiel do sesterského tímu Red Bull. Po slabých výkonoch a nehodách bol po Veľkej cene Ruska 2016 prehodený s Maxom Verstappenom, ktorý v tom čase pretekal práve pre Toro Rosso.

Šance na Kvyatov návrat zvyšuje aj nedostatok jazdcov juniorského programu Red Bullu.

Pierre Gasly budúci rok nastúpi za tím Red Bull, a Brendon Hartley pravdepodobne zostane z dôvodu nedostatku jazdcov, mohol by to teda byť prekvapivý návrat práve Kvyata.

Franz Tost minulý víkend pre motorsport.com zhrnul aktuálnu situáciu. "Máme tu veľa mien na zozname, ale zatiaľ nebolo nič rozhodnuté, skrátka čakáme na rozhodnutie samotného Red Bullu."

Okrem Kvyata sú v hre ešte mladíci Stoffel Vandoorne, Lando Norris a náhradný jazdec Ferrari Antonio Giovinazzi.

Ďalší články

Komentáre

Pridať komentár
:D :P ;) :) 8) :O :I :Q ::ANO ::NE ::NO ::LOL
Komentár:
Meno:
Aký je rok:

Žádné příspěvky nenalezeny.