VC Talianska: V upršanom tréningu najrýchlejší Perez

31. augusta 2018, 12:53 | Anton Krajčoviech
Ilustrační fotografie - VC Talianska: V upršanom tréningu najrýchlejší Perez

Prvý tréning na Monze bol upršaný a reálne výsledky nepriniesol, najrýchlejší čas zaknihoval Perez a mokrá trať nerobila výraznejšie problémy nikomu.

Prvým na trati bol napriek dažďu Ricciardo, testoval nový motor Renaultu, ktorý by mal byť výkonnejší, no má problémy so spoľahlivosťou. Nenasadili ho v Renaulte, aby nestratili body v súboji s Haasom, nechcel ho Verstappen a (pochopiteľne) ho nechceli ani v McLarene. Ricciardo bude v dôsledku nasadenia tohto motoru penalizovaný poklesom na štarte.

Daniel Ricciardo ho otestuje a na základe dát sa rozhodnú, či ho použijú v Singapure kde majú šancu vyhrať, motor by mal spraviť 0,1 sekundy na kolo.

Po dvoch minútach Ricciardo hlásil, že nemá výkon. Nový motor nasadil aj Verstappen, ten ale penalizovaný nebude.

Prvé merané kolo odjazdil Nico Hulkenberg po 25 minútach tréningu, pripomíname, že na štarte obdrží penalizáciu 10 miest pre kolíziu, ktorú spôsobil v Belgicku.

O malú drámu sa postaral Verstappen, ktorý dostal šmyk v Parabolice, no nevyšiel mimo trať. To sa nedá povedať o Ricciardovi, ten sa na trať vrátil s opraveným motorom a za mokrých podmienok vyšiel mimo trať.

Šancu dostal opäť Lando Norris, ktorý jazdil aj v Belgicku a bol rýchlejší než Stoffel Vandoorne. Po 45 minútach mal na konte najlepší čas majster na vode, Hamilton.

Sebastian Vettel sa na konci tréningu na trati už neukazoval, tím mu vraj mení prevodovku, no ide len o použitú, takže penalizácia z toho nebude.

Čo sa týka časov, ako trať schla tak boli časy lepšie a lepšie, kto išiel neskôr, ten bol rýchlejší. Najlepší čas v samom závere tréningu zaknihoval Perez a predbehol druhého Räikkonena. Ten bol na vode tiež rýchly, tentokrát mu Ferrari natankovalo.

Ďalší články

Komentáre

Pridať komentár
:D :P ;) :) 8) :O :I :Q ::ANO ::NE ::NO ::LOL
Komentár:
Meno:
Aký je rok:

Žádné příspěvky nenalezeny.