VC Talianska: Ferrari najrýchlejšie, Sauber v problémoch

31. augusta 2018, 16:41 | Anton Krajčoviech
Ilustrační fotografie - VC Talianska: Ferrari najrýchlejšie, Sauber v problémoch

Hodinu a pol, ktorá bola k dispozícii, skrátila havária zo začiatku tréningu. Na trati bol následne veľmi rušno.

Hneď na začiatku tréningu došlo k havárii, ktorá spôsobila červené vlajky na 20 minút. Marcusovi Ericssonovi sa na konci rovinky nezavrelo zadné krídlo, auto sa zvrtlo doľava, narazilo do bariéry a následne sa štyrikrát prevrátil. Ericsson bol prevezený na zdravotnú kontrolu, no je úplne v poriadku.

Po reštarte bolo na trati veľmi rušno, hneď sedemnásť jazdcov si pripísalo merané kolo. Charles Leclerc bolo povolaný do boxov pretože s tímom zistil, že ani jeho zadné krídlo sa nezatvára.

Okrem jazdcov Sauberu bol Alonso jediným, kto dlho nemal zapísaný čas, až po hodine tréningu. Nakoniec si čas zapísal aj Leclerc, keď mu tím potvrdil, že DRS funguje správne.

O malý náraz sa postaral aj Sebastian Vettel, v Parabolice dostal šmyk a zadnou časťou auta jemne narazil do bariéry. Po ceste z trate spomalil dosť na to, aby nedošlo k výraznejšiemu poškodeniu. Napriek tomu odjazdili spolu s tímovým kolegom Räikkonenom dve najlepšie kolá.

Ide už o Vettelovu druhú drobnú nehodu tento víkend, prvá prišla predvčerom v Miláne, keď pri náraze jemne poškodil predné krídlo monopostu, ktorý bol Räikkonenov.

Tretí a štvrtý najrýchlejší čas si pripísali jazdci Mercedesu a rovnako usporiadane to pokračuje aj v pomyselnom treťom rade s Red Bullmi v poradí Verstappen, Ricciardo.

„Nový“ tím Racing Point Force India pokračuje v nastolenom trende z Belgicka, siedme a ôsme miesto. Leclerc sa nakoniec dokázal za krátky čas posunúť na deviate miesto, no neabsolvoval dlhé jazdy.

Sauber nemá na konte dlhú jazdu, ráno pršalo, popoludní sa im pokazilo DRS a zajtra sa budú v tréningu pripravovať na kvalifikáciu. Najlepšiu desiatku uzatvára Hulkenberg.

Ďalší články

Komentáre

Pridať komentár
:D :P ;) :) 8) :O :I :Q ::ANO ::NE ::NO ::LOL
Komentár:
Meno:
Aký je rok:

Žádné příspěvky nenalezeny.