Pat Fry sa vracia do McLarenu

5. septembra 2018, 12:09 | Anton Krajčoviech
Ilustrační fotografie - Pat Fry sa vracia do McLarenu

Do McLarenu sa vracia inžinier, ktorý v tíme strávil 17 rokov. Bol jeho súčasťou pri posledných troch tituloch, ktoré tím z Wokingu získal.

Pat Fry sa po ôsmich rokoch vrátil do McLarenu ako hlavný inžinier. Pre McLaren pracoval v rokoch 1993-2010, z tímu odišiel do Ferrari. Následne sa z F1 stiahol s výnimkou roku 2016, kedy bol inžinierskym konzultantom Manoru.

Brit zastával v McLarene túto funkciu od roku 2002 do roku 2010. Na svedomí má teda monoposty ako McLaren-Mercedes MP4-17D a McLaren-Mercedes MP4-20 s ktorými Kimi Räikkonen bojoval o tituly s Michaelom Schumacherom a s Alonsom.

Ďalej sú to McLaren-Mercedes MP4-22 a MP4-23, pričom druhý spomínaný je prvý majstrovský voz Lewisa Hamiltona.

Do Wokingu sa vrátil tento týždeň, Spolu s Ericom Boullierom totižto odišli aj kľúčové postavy technického oddelenia, Tim Goss a Matt Morris. Náhradou je Fry a James Key z Toro Rosso, ten ale nastúpi najskôr budúci rok.

“Myslím, že sme teraz v dosť dobrej pozícii,” povedal Brown pri potvrdení návratu niekdajšieho inžiniera McLarenu. “Stále potrebujeme ľudí, ako aj Jamesa, no Andrea Stella riadi všetko, nastavuje ciele, úlohou Pata je tie ciele dosahovať. Vývoj budúcoročného monopostu bude teda vedený Andreom a Patom.”

“Je mnoho ľudí, ktorí sa do vývoju zapoja, no v konečnom dôsledku je všetka zodpovednosť na nich dvoch.”

McLaren sa tento rok trápi, s Renaultom mal útočiť na víťazstvo a v tejto fáze sezóny má len o 4 body viac, než v rovnakom čase pred dvomi rokmi s Hondou.

Ďalší články

Komentáre

Pridať komentár
:D :P ;) :) 8) :O :I :Q ::ANO ::NE ::NO ::LOL
Komentár:
Meno:
Aký je rok:

Žádné příspěvky nenalezeny.