Kimi je v top forme, chváli ho Brawn

9. septembra 2018, 21:21 | Barbora Goldmannová
Ilustrační fotografie - Kimi je v top forme, chváli ho Brawn

Kimi Räikkönen tento rok podáva fantastické výkony, avšak jeho budúcnosť vo Ferrari je stále otáznikom. Slová chvály na jeho účet sa valia zo všetkých strán, samozrejme zaslúžene.

Uplynulý víkend získal fínsky pretekár prvú tohtoročnú pole position a tak mal nakročené k ďalšiemu víťazstvu, na ktoré čaká od roku 2013. Ale v druhom stinte si za krajanom Valtterim Bottasom na Mercedese totálne odrovnal pneumatiky, čo umožnilo Hamiltonovi ho niekoľko kôl pred cieľom prekonať . Avšak vďaka druhému miestu si pripísal svoje jubilejné 100. pódium v kariére.

"Räikkönen stál v Monze po 100. krát v jeho kariére na pódiu, čím sa zaradil do skupiny veľkých mien športu, k Michaelovi Schumacherovi s jeho 155 stupňami víťazov, Lewisovi Hamiltonovi sa 128, Sebastianovi Vettelovi so 107 top 3 umiestneniami a Alainovi Prostovi so 106 pódiovým umiestneniami," pripomína Ross Brawn, športový šéf Formuly 1. "Som si istý, že s myšlienkami nad touto štatistikou nemrhá časom - jednak, pretože to nie je jeho štýl, a na druhej strane, že po GP Talianska prevládal pocit smútku z premárnenej šance ukončiť suché, päť a pol roka trvajúce obdobie bez víťazstva. "

Napriek tomu, že v tomto ročníku podáva výborné výkony, tak stále ešte nie je isté, či si ho Ferrari ponechá aj na budúci rok. Oznámenie o tom, kto bude jazdiť po boku Sebastiana Vettela, sa očakávalo práve na domácej pôde stajne z Maranella. Avšak ani na Monze sme sa nedozvedeli, ako to teda bude.

"Neviem, ako vyzerajú jeho krátkodobé plány - či zostane pri Ferrari, alebo zakotví v inej stajni alebo či z Formuly úplne odíde - ale myslím si, že počas rozhovoru na pódiu bol sám celkom emotívny, keď milióny Tifosi pod stupňami víťazov skandovali jeho meno."

"Som presvedčený, že sám zdržanlivý jazdec, ako je Kimi, by s obrovským potešením obšťastnil týchto fanúšikov domácim víťazstvom."

Posledné roky je rodák z Espoo oveľa viac uvoľnenejšie, dokonca u neho zaznamenáme aj občasný úsmev, čo sa predtým nestávalo. A to zbystril aj Brawn: "Od tej doby, čo som sa vlani do Formuly 1 vrátil, som si všimol, že je Kimi uvoľnenejší. To vidíte na rade maličkostí, trebárs na skutočnosti, že si berie trochu viac času na autogramy a občas sa usmeje do kamier, ktoré si od neho skôr vyslúžili len zamračený výraz."

Z úst jeho kolegov, rivalov, ale aj ostatných ľudí pohybujúcich sa v paddocku, sú počuť len a len slová chvály. Podľa úradujúceho majstra sveta Lewisa Hamiltona bude Räikkönnena postrádať celý šport, ak naozaj odíde. Podľa 54-ročného Brita, ktorý pôsobil predtým vo Ferrari ako technický riaditeľ, zažíva tento rok obľúbený Fin svoju najlepšiu sezónu od návratu do tradičnej stajne s logom vzpínajúceho sa koníka.

"V Monze bol Kimi očakávanému víťazstvu na dosah - poistil si fantastickým kolom pole position a odjazdil perfektné preteky. Išiel agresívne, plne odhodlaný a proti veľmi silnému súperovi zo seba musel vydať to najlepšie. Od jeho návratu do Ferrari nejazdil tak výborne, ako tento rok a možno sa mu čoskoro zase naskytne šanca," dúfa Brawn.

Ďalší články

Komentáre

Pridať komentár
:D :P ;) :) 8) :O :I :Q ::ANO ::NE ::NO ::LOL
Komentár:
Meno:
Aký je rok:

Žádné příspěvky nenalezeny.