Mostecký okruh je v ohrození. Petíciu za záchranu podpísal aj Tomáš Enge

9. augusta 2016, 17:57 | Stanislav Kolman
Ilustrační fotografie - Mostecký okruh je v ohrození. Petíciu za záchranu podpísal aj Tomáš Enge

Mostecký autodróm patrí spoločne s brnenským okruhom k najslávnejším tratiam v Českej republike. Teraz sa však dostal do veľkých problémov a mestu hrozí, že by v krajnom prípade mohlo prísť aj o organizovanie populárnych pretekov truckov. Petíciu za záchranu okruhu podporil aj český jazdec Tomáš Enge.

Včera sa na internete objavila petícia nesúca názov Za záchranu mosteckého autodromu, podľa ktorej hrozí okruhu v Moste v krajnom prípade aj značné obmedzenie motoristických aktivít, vrátane populárneho závodu Czech Truck Prix. "My, dolupodpísaní, chceme touto petíciou upozorniť na ohrozenie fungovania významnej firmy pôsobiacej na území štatutárneho mesta Mostu, a to akciovej spoločnosti autodróm most, ktorá prevádzkuje rovnomenný pretekársky okruh, ktorý je významným zamestnávateľom a daňovníkom v regióne s najvyššou mierou nezamestnanosti v krajine , "uvádza petičný výbor, v ktorého čele stojí Pavel Pech. "Dôvodom ohrozenia jej existencie sú najmä aktivity spolku Zdravie pre Most. Jeho členovia prostredníctvom petície požadujú výraznú reguláciu činnosti autodromu, ktorá by ale vo svojom dôsledku viedla k nemožnosti okruh prevádzkovať. "

"Obmedzenie prevádzky pretekárskeho okruhu, ktoré chce spolok presadiť, by bolo likvidačné a vyústilo by okrem iného do: zrušenia obľúbeného podniku Czech Truck Prix v Moste, • zmarenia investícií v stovkách miliónov korún, • zrušenia desiatok priamych a niekoľko sto nepriamych pracovných miest, "stojí ďalej v popise petície. "Apelujeme preto na mosteckú radu a zastupiteľov, aby neprijímali žiadne rozhodnutia k obmedzeniu činnosti fungujúcej obchodnej spoločnosti, ale naopak zaštítil spoločnosť autodróm most v jej snahe uviesť do praxe v čo najkratšej možnej dobe účinné opatrenia, ktorými sa podarí znížiť hladinu hluku z prevádzky areálu. "

Podporu petíciu už vyjadril aj český pretekár Tomáš Enge, ktorý spoločne s tímom Reiter Engineering na jednom z najslávnejších českých okruhov testuje. "Podporíte petíciu za záchranu nášho krásneho autodróm most? Ja som ho už podporil, "odkázal Tomáš Enge fanúšikom na svojom Facebooku.

Ďalší články

Komentáre

Pridať komentár
:D :P ;) :) 8) :O :I :Q ::ANO ::NE ::NO ::LOL
Komentár:
Meno:
Aký je rok:

Žádné příspěvky nenalezeny.