Toto sú dve najlepšie autokamery na trhu. Súhlasíte?

4. októbra 2017, 10:42 | Komerční článek

Tento článok bol vypracovaný v spolupráci s portálom TestKvality.eu, ktorý vám pomáha vyberať elektroniku, vrátane tej automobilovej.

DOD LS470W+

Ak hľadáte vôbec tú najlepšiu Autokamera na trhu, nie je iná možnosť ako najnovší model značky DOD model LS470W+.

Táto prémiová kamera natáča vo FULL HD rozlíšení (1920x1080), takže by vám nemal utiecť najmenší detail (to aj vďaka ultra vysokej citlivosti ISO 12800), vrátane rozpoznania ŠPZ iných vozidiel, nápisov či značiek.

Môže za to aj veľmi kvalitný senzor Sony EXMOR s novou pokročilou WDR 2.0 technológiu, ktorý reaguje lepšie na svetlo, takže nielen za šera a pri nočných výjazdoch, ale lepšieho obrazu sa dočkáte aj cez deň.

Kamera disponuje tzv. Rybím okom, kedy sníma obraz v 150 ° stupňoch. To vám pomôže snímať aj strany vozidla, čo sa hodí napríklad na priechodoch alebo v prípade kamerovania vozidiel na vedľajších cestách.

Podľa nás je výborné ak kamera disponuje kvalitným GPS senzorom, ktorý dokáže zachytiť nielen trasu, ale tiež napríklad rýchlosť vozidla. DOD LS470W+ má 10x Speed GPS procesor, ktorý zaistí ultra rýchle zistenie pozície aj práve ono sledovanie rýchlosti. Všetko je navyše veľmi presné.

Kamera do auta slúži tiež na prevenciu. Zachytávanie dôležitých okamihov, vďaka ktorým môžete napríklad zistiť, kto vám poškriabal vozidlo pri parkovaní pri obchode, môžete s ňou dokonca vyvrátiť vaše dopravné priestupky, alebo dokázať vašu nevinu pri dopravnej nehode.

S prvým problémom vám pomôže funkcie monitorovania počas parkovania. Akonáhle svoje vozidlo odstavíte, kamera začne automaticky nahrávať v prípade, že rozpozná pohyb objektov pred kamerou. Ak teda napríklad cúva náprotivnej vozidlo z parkoviska von, kamera to zaznamená a v prípade, že vás ťukne, budete mať záznam, s ktorým sa môžete obrátiť na príslušné orgány.

G-senzor je zase funkcia, ktorá ochráni váš záznam v prípade nárazu, prudkého brzdenia alebo nenormálneho náklonu. Autokamera funguje vo slučkách, tzn., že stále premazáva najstaršie záznamy. Práve G senzor napomáha k tomu, že všetky premazávanie stopne a uchová potrebný záznam.

Kamera má ďalej tú výhodu, že je certifikovaná pre použitie v celej Európskej Únii a spĺňa technické normy pre použitie vo vozidlách.

Všetky nastavenia a tiež prehliadanie videí prebiehajú na 3-palcovom displeji a v češtine.

Kamera dokáže zachytiť spoľahlivo ŠPZ aj v noci vďaka svetelnej clone f1.6.

Skrátka a jednoducho, ak hľadáte spoľahlivú a prémiovú Autokamera, ktorá bude natáčať tak vo dne ako aj v noci veľmi kvalitné videá a ak je riadenie automobilu vaším denných chlebom, siahnite po DOD LS470W + a dostane sa vám do ruky to najlepšie.

TrueCam A7S Radar Edition

Ako druhú kameru sme zvolili cenovo dostupnejší model strednej triedy - TrueCam A7S Radar Edition. Porovnávať budeme najmä s predchádzajúcim modelom.

Rovnako ako DOD aj TrueCam A7S natáča videá vo FULL HD rozlíšení (1920x1080), navyše je však možné oproti DOD prepnúť do režimu so snímkovou frekvenciou až 45FPS a s rozlíšením 2304 × 1296. To zaistí ostrý obraz pred vami idúcich vozidiel, vrátane ŠPZ značiek, nápisov a trebárs aj tvárí. Tu však pozor na ochranu osobných údajov. Vyhnite sa uverejňovaniu videí s tvárami na sociálne siete.

Rovnako ako predchádzajúci model aj táto Autokamera je vybavená G-senzorom proti nárazu a DPS modulom, ktorý je však asi bohužiaľ najslabšou časťou tejto kamery. Niektorí ľudia sa sťažujú na presnosť a iní na nefunkčnosť. Nájdu sa však aj takí, ktorý používajú kameru bez problémov.

Ovládať kameru a púšťať si záznamy môžete na 2,7 palcovom displeji, kompletne v češtine. Nechýba ani funkcia monitorovania počas parkovania alebo možnosť robiť počas záznamu rýchle a jednoduché 5 Mpx fotografie.

Radar Edition v tomto prípade znamená jediné. Detekciu rýchlostných radarov. Databáza obsahuje 33 tisíc miest v celej Európe.

Špeciálnou funkciou je tiež tachometer, ktorý vás informuje o rýchlosti, smere jazdy a blížiacich sa spomínaných radaroch.

Všetko navyše doplňuje chytľavý komentár herca Karla Zimy.

Kamera sníma obraz v 130 stupňoch a poradí si s natáčaním aj za zhoršených svetelných podmienok alebo v tme.

Ak hľadáte vyložene autokameru, ktorá bude zaznamenávať jazdu a obraz okolo vás, kúpu TrueCam A7S neoľutujete. Ale, ak očakávate spoľahlivé funkcie navyše, ako je snímanie trasy a jazdy vozidla na mape, možno budete ľahko sklamaní nepresnými GPS.

Ak sa chcete inšpirovať ďalšími tipy na autokamery, mrknite na test kamier do auta na TestKvality.eu alebo si nechajte poradiť s výberom ďalších produktov na webe Rankito.sk.

Ďalší články

Komentáre

Pridať komentár
:D :P ;) :) 8) :O :I :Q ::ANO ::NE ::NO ::LOL
Komentár:
Meno:
Aký je rok:
Ján | 7.12.2018 21:46 | Reagovať
Kamera TrueCam je presne taká ako je opisovaná na Heureke v recenziách červenou farbou. Vlastná skúsenosť. Zrejme je lepšie kúpiť auto kameru z menšou reklamou.