Články: Ostatné

Toto sú dve najlepšie autokamery na trhu. Súhlasíte?

4. októbra 2017, 10:42 | Komerční článek | Komentáre 1x
Ilustrační fotografie - Toto sú dve najlepšie autokamery na trhu. Súhlasíte?
Tento článok bol vypracovaný v spolupráci s portálom TestKvality.eu, ktorý vám pomáha vyberať elektroniku, vrátane tej automobilovej.

DOD LS470W+ Ak hľadáte vôbec tú najlepšiu Autokamera na trhu, nie je iná možnosť ako najnovší model značky DOD model LS470W+. Táto prémiová kamera natáča vo FULL HD rozlíšení (1920x1080), takže by vám nemal utiecť najmenší detail (to aj vďaka ultra vysokej citlivosti ISO 12800), vrátane rozpoznania ŠPZ iných vozidiel, nápisov či značiek. Môže za to aj veľmi kvalitný senzor Sony EXMOR s novou pokročilou WDR 2.0 technológiu, ktorý reaguje lepšie na svetlo, takže nielen za šera a pri nočných výjazdoch, ale lepšieho obrazu sa dočkáte aj cez deň. Kamera disponuje tzv. Rybím okom, kedy sníma obraz v 150 ° stupňoch. To vám pomôže snímať aj strany vozidla, čo sa hodí napríklad na priechodoch alebo v prípade kamerovania vozidiel na vedľajších cestách. Podľa nás je výborné ak kamera disponuje kvalitným GPS senzorom, ktorý dokáže zachytiť nielen trasu, ale tiež napríklad rýchlosť vozidla. DOD LS470W+ má 10x Speed GPS procesor, ktorý zaistí ultra rýchle zistenie pozície aj práve ono sledovanie rýchlosti. Všetko je navyše veľmi presné. Kamera do auta slúži tiež na prevenciu. Zachytávanie dôležitých okamihov, vďaka ktorým môžete napríklad zistiť, kto vám poškriabal vozidlo pri parkovaní pri obchode, môžete s ňou dokonca vyvrátiť vaše dopravné priestupky, alebo dokázať vašu nevinu pri dopravnej nehode. S prvým probl&eacu

Ako by vyzeral šampionát pri starom bodovaní?

6. augusta 2017, 11:38 | Anton Krajčoviech | Komentáre
Ilustrační fotografie - Ako by vyzeral šampionát pri starom bodovaní?
Rozdeľovanie bodov v F1 sa časom mení a čím ďalej tým viac je zhovievavejšie k tímom a jazdcom z konca štartového poľa. V F1 sa najdhlšie udržal systém bodovania z rokov 1991-2002. Ako by vyzeralo priebežné hodnotenie pred letnou prestávkou "po starom"?

Na to, že máme taký systém ako máme a ten, ktorému sa venujeme v tomto článku skončil v roku 2002 existuje dôvod. Rozdelenie síl na špičke je síce také isté, no rozdiel medzi zvyškom štartového poľa je priepastný v dôsledku vyššej spoľahlivosti monopostov než pred dvadsiatimi rokmi. Napriek tomu je zaujímavé pozrieť sa, ako by priebežné poradie vyzeralo pri systéme, ktorým boli bodvaní Schumacher, Häkkinen, Villeneuve, Hill, Senna či Prost.  Poradie Aktuálne
poradie           Jazdec Body Body
aktuálne 1. 1. Sebastian Vettel 70 202 2. 2. Lewis Hamilton 63 188

Deväť austrálskych fanúšikov zatknutých za shoey počas pódiovej ceremónie

3. októbra 2016, 18:56 | Anton Krajčoviech | Komentáre 293x
Ilustrační fotografie - Deväť austrálskych fanúšikov zatknutých za shoey počas pódiovej ceremónie
Deväť austrálskych fanúšikov bolo po pretekoch v Malajzii zatknutých za robenie shoey počas pódiovej ceremónie po pretekoch.

Aby toho nebolo málo, dotyční mali na sebe len spodné prádlo s motívom Malajzijskej vlajky. Aj keď si mnohí fanúšikovia scénu užívali, natáčali a fotili sa s fanúšikmi Daniela Ricciarda, miestni funkcionári sa na to dívali inak. Skupinka fanúšikov bola po pretekoch zatknutá.  Momentálne trávia štyri dni vo väzení na lokálnej policajnej stanici. Čelia obvineniam za narušenie mieru, verejné pohoršenie a nerešpektovanie národnej vlajky.     Shoey guys! . . #sepang #formula1 A video posted by Ageng Purnomosidi (@agengpurnomosidi) on Oct 2, 2016 at 7:53am PDT

Mostecký okruh je v ohrození. Petíciu za záchranu podpísal aj Tomáš Enge

9. augusta 2016, 17:57 | Stanislav Kolman | Komentáre 267x
Ilustrační fotografie - Mostecký okruh je v ohrození. Petíciu za záchranu podpísal aj Tomáš Enge
Mostecký autodróm patrí spoločne s brnenským okruhom k najslávnejším tratiam v Českej republike. Teraz sa však dostal do veľkých problémov a mestu hrozí, že by v krajnom prípade mohlo prísť aj o organizovanie populárnych pretekov truckov. Petíciu za záchranu okruhu podporil aj český jazdec Tomáš Enge.

Včera sa na internete objavila petícia nesúca názov Za záchranu mosteckého autodromu, podľa ktorej hrozí okruhu v Moste v krajnom prípade aj značné obmedzenie motoristických aktivít, vrátane populárneho závodu Czech Truck Prix. "My, dolupodpísaní, chceme touto petíciou upozorniť na ohrozenie fungovania významnej firmy pôsobiacej na území štatutárneho mesta Mostu, a to akciovej spoločnosti autodróm most, ktorá prevádzkuje rovnomenný pretekársky okruh, ktorý je významným zamestnávateľom a daňovníkom v regióne s najvyššou mierou nezamestnanosti v krajine , "uvádza petičný výbor, v ktorého čele stojí Pavel Pech. "Dôvodom ohrozenia jej existencie sú najmä aktivity spolku Zdravie pre Most. Jeho členovia prostredníctvom petície požadujú výraznú reguláciu činnosti autodromu, ktorá by ale vo svojom dôsledku viedla k nemožnosti okruh prevádzkovať. "

"Obmedzenie prevádzky pretekárskeho okruhu, ktoré chce spolok presadiť, by bolo likvidačné a vyústilo by okrem iného do: zrušenia obľúbeného podniku Czech Truck Prix v Moste, • zmarenia investícií v stovkách miliónov korún, • zrušenia desiatok priamych a niekoľko sto nepriamych pracovných miest, "stojí ďalej v popise petície. "Apelujeme preto na mosteckú radu a zastupiteľov, aby neprijímali žiadne rozhodnutia k obmedzeniu činnosti fungujúcej obchodnej spoločnosti, ale naopak zaštítil spoločnosť autodróm most v jej snahe uviesť do praxe v

Ecclestonovi hrozili, že hlavu svokry pošlú späť v taške, keď nezaplatí. Nedal by som ani cent

8. augusta 2016, 19:29 | Stanislav Kolman | Komentáre 263x
Ilustrační fotografie - Ecclestonovi hrozili, že hlavu svokry pošlú späť v taške, keď nezaplatí. Nedal by som ani cent
Pred časom sme vás informovali o únose svokry Bernieho Ecclestona, ktorá bola po pár dňoch nájdená a únoscovia zadržaní. Za celou akciou mal stáť Ecclestonov dvorný pilot helikoptéry. Bossa Formuly 1 však nič neprinútilo k tomu, aby požadované výkupné zaplatil.

22. júla bola zo svojho domu v brazílskom Sao Paule unesená Aparecida Schunck, svokra bossa Formule 1 Bernieho Ecclestona. Policajné operácia bola úspešná a vyústila v oslobodenie ženy vrátane zadržania niekoľkých páchateľov. Medzi nimi bol aj bývalý pilot helikoptéry Bernieho Ecclestona, ktorý mal byť hlavou celej akcie.

"Vypočula som si plán polície na stanici v Sao Paule a po dohode s rodinou a priateľmi sme si povedali, že im budeme veriť viac ako profesionálnym vyjednávačom," uviedla Fabiana Flos, Ecclestonova žena, ktorú polícia jasne informovala, aby požadované výkupné ona ani nikto z jej rodiny neplatil. Páru bolo navyše vyhrozované, že ak nesplní požadované podmienky, hlava unesenej ženy bude vrátená späť v nákupnej taške.

"Som na Fabinu veľmi pyšný. Pracovala spoločne s policou až do neskorých ranných hodín, niekoľko dní v kuse, "uviedol osemdesiatpäťročný promotér kráľovnej motoršportu a s úsmevom na tvári dodal. "Všetci moji priatelia vedia, že únoscom by som za svoju svokru nedal ani cent, aj keď môžem povedať, že je to naozaj dobrá svokra. Nikdy som ani nepomyslel na to, že by som zaplatil, "dodal Ecclestone, od ktorého bolo za výmenu matky jeho ženy požadované 28 miliónov libier.

Ecclestonovu svokru vraj uniesol jeho vlastný pilot vrtuľníka

3. augusta 2016, 10:07 | Stanislav Kolman | Komentáre 264x
Ilustrační fotografie - Ecclestonovu svokru vraj uniesol jeho vlastný pilot vrtuľníka
Situácia okolo Bernieho Ecclestona, respektíve okolo únosu jeho svokry v brazílskom Sao Paule, sa začína poriadne zamotávať. Podľa posledných informácií totiž celý únos naplánoval sám pilot vrtuľníka bossa Formule 1.

O únose svokry Bernieho Ecclestona sme vás informovali už skôr, rovnako tak o tom, že bola nakoniec v poriadku nájdená a dvaja únoscovia boli chytení. Matka ženy Bernieho Ecclestona bola unesená 22. júla zo svojho domu v centre brazílskeho Sao Paula. Výška požadovaného výkupného sa blížila k 30 miliónom eur.

Len pár hodín po šťastnom konci celého incidentu sa na povrch dostávajú ďalšie zaujímavé informácie. Za únosom svokry bossa Formule 1 mal údajne stáť Jorge Eurico da Silva Faria. Meno vám pravdepodobne nič nepovie, jeho funkcia je ale o poznanie zaujímavejšie, jedná sa totiž o súkromného pilota vrtuľníka samotného Ecclestona!

"Len dúfam, že týchto zločincóv čaká väzenie, aby nemohli ublížiť nikomu ďalšiemu v Sao Paule ani nikde inde," uviedla Šesťdesiatsedemročná Aparecida Schunk, Bernieho svokra. Nutné dodať, že Ecclestone požadovanú sumu únoscom nezaplatil a celá situácia sa vyriešila ešte skôr. Na oficiálne potvrdenie týchto špekulácií si budeme musieť s najväčšou pravdepodobnosťou ešte pár dní počkať. Samotný Ecclestone zatiaľ všetko necháva bez oficiálneho vyjadrenia.

Ecclestonova unesená svokra je v poriadku, páchatelia boli chytení

1. augusta 2016, 20:17 | Stanislav Kolman | Komentáre 261x
Ilustrační fotografie - Ecclestonova unesená svokra je v poriadku, páchatelia boli chytení
Šéf Formule 1 riešil v posledných dňoch okrem bežných starostí sa šampionátom tiež rodinné záležitosti. Minulý týždeň totiž bola unesená jeho svokra, za ktorú únoscovia požadovali takmer tridsať miliónov eur.

Aparecida Schunck, svokra Bernieho Ecclestona, bola unesená zo svojho domu v brazílskom Interlagose a únoscovia za jej vrátenie požadovali takmer tridsať miliónov eur. Schunck je matkou tretej Ecclestone manželky, Fabiany Flosi, ktorú si boss Formuly 1 vzal v roku 2012.

Podľa policajných správ vtrhla jednotka do jedného z brazílskych bytov v nedeľu večer. Práve tu bola svokra Bernieho Ecclestona držaná. Šesťdesiatsedemročná žena opustila miesto bez zranení, zároveň boli chytení dvaja páchatelia. "Pani je v dobrom zdravotnom stave a na mieste boli zatknutí dvaja páchatelia," uvádza policajná správa zo Sao Paula. O únose sme nedávno informovali.
 

Uniesli Ecclestonovu svokru, výška výkupného dosahuje takmer miliardu korún

28. júla 2016, 09:26 | Anton Krajčoviech | Komentáre 282x
Ilustrační fotografie - Uniesli Ecclestonovu svokru, výška výkupného dosahuje takmer miliardu korún
V Sao Paule uniesli svokru Bernieho Ecclestona, únoscovia požadujú výkupné vo výške 120 miliónov Brazílskych realov (900 miliónov českých korún).

Podľa Brazílskeho Veja a Journal Nacional bola Aparecida Schunck unesená v piatok a vyšetrovanie je stále otvorené.   Za 120 miliónov realov únoscovia zaručujú bezpečný návrat 67-ročnej matky Ecclestonovej tretej ženy, Fabiany Flosi. Požadované výkupné je najvyššie v histórii Brazílie.    Ecclestone už bol zatiahnutý v podobnom zločine, keď mal za svoju dcéru Tamaru zaplatiť výkupné vo výške 200 tisíc libier, vtedy bol únosca zatknutý a usvedčený zo zločinu.
1